/
/
מהו האימון האישי וכיצד הוא עוזר לי בחיים?

מהו האימון האישי וכיצד הוא עוזר לי בחיים?

פעמים רבות אני נשאל מהו האימון האישי (coaching), ובמה הוא עוזר או יכול לעזור לאדם. למי שלא עבר תהליך של אימון בעצמו, יהיה בדרך כלל קשה להבין מה ניתן להפיק מתהליך של אימון.
 
אבל, אם נסתכל על תחום הספורט ממנו האימון האישי צמח, היום – אין ספורטאי שאינו מבין ויודע כי הוא צריך מאמן אישי שיעזור לו להגיע להשגים פורצי דרך.
 
וזו למעשה מטרתו של ה-coaching. בתהליך האימון, המאמן והאדם ("הספורטאי") עובדים ביחד כדי לגרום לאדם לפרוץ דרך בחייו האישיים. פריצות הדרך יכולות להיות במגוון רב של תחומים בחיים, כגון: מציאת כיוון קריירה או תעסוקה, בהתנהלות הכלכלית, מערכות יחסים, זוגיות, אפקטיביות אישית, הגשמה עצמית, אימון ליזמות עסקית, אימון לעסקים ועוד.
 
המאמן (ה-Coach) מנווט את האימון כדי להביא את המאומן לראות את מה שלפעמים האדם עצמו אינו רואה. לכל אחד מאיתנו ישנם כוחות וכישורים שעוזרים לנו בחיים. לרוב, אנו נוהגים "להקטין" ואפילו לא לראות את היכולות והכישורים הללו. המאמן משקף ועוזר לאדם לגלות את אותם כישורים, יכולות וידע הדרושים על מנת להשיג את מטרותיו בחיים. תפקיד המאמן להקשיב, להבחין ולהתאים את האימון לצרכים ולאישיות הייחודיים של המאומן. המאמן חושף, מעודד ומפתח את הכישורים, המשאבים והיצירתיות שכבר נמצאים אצל המאומן.
 
האימון אינו עובד על הקניית ידע. כולנו יודעים מספיק. למעשה אם תסתכלו סביב, כל כך הרבה אנשים רוכשים ידע כל הזמן, בבית הספר, באוניברסיטאות, בקורסים, בעבודה. ובכל זאת, חלק גדול מאותם אנשים מרגישים שהם היו רוצים להשיג יותר בחייהם. וכל הידע שהם רכשו, למעשה, אינו עוזר להם להשיג מטרות אלו. כלומר – ידע, אינו עושה הבדל.
 
ההבדל נעוץ בגישה, בתפיסות ובפרדיגמות שמנהלות אותנו בחיינו. כל אחד מאיתנו מונע ופועל על-פי תפיסות שונות. חלקן מקדמות אותנו וחלקן מעכבות. בהרבה מן המקרים אנו אפילו לא מודעים לתפיסות האלו ועד כמה הן מנהלות את חיינו. בתהליך האימון מגלים את אותן תפיסות, ולומדים כיצד להשתמש בהן יותר אם הן מקדמות אותנו, או להחליף אותן אם הן מעכבות אותנו.
 
מה שעומד בבסיס האימון הינה ההבנה כי כל אחד מאיתנו אחראי לחייו ולתוצאות אליהן הוא מגיע בחיים. לכאורה זה נשמע ברור וטריוויאלי. האמנם? כמה פעמים שמעתם אחרים מטילים את האחריות לתוצאותיהם על אנשים אחרים? על הנסיבות? על העולם בכלל? כמה פעמים אתם עשיתם זאת?
 
חשוב להבין כי החיים הם לא איזו חזרה גנרלית לקראת הדבר האמיתי. החיים הם הדבר האמיתי. בכל יום שעובר ואני לא מגשים את מה שחשוב לי, ביזבזתי עוד יום מחיי מבלי לחוות הגשמה עצמית מלאה. כאשר אני מבין את זה, נשאלת אם כן השאלה: מה אני מוכן לעשות עבור זה?
 
לכל בחירה שאנו עושים בחיים ישנו מחיר, השאלה מהו המחיר שאני מוכן לשלם כדי להרגיש מוגשם. כאשר אנו לוקחים אחריות מלאה על חיינו, מבינים את המחיר ומוכנים לשלם אותו – ניתן להגיע רחוק מאד. במקומות האלו קורות פריצות הדרך בחיים.
 
במהלך תהליכי האימון שאני עברתי, הגעתי לפריצות דרך רבות, שנגעו לתחומים רבים בחיי. החל מפריצות דרך ביחסים עם אנשים, במשפחה, בזוגיות ועם ילדי ובפריצות דרך בתחום התעסוקה שלי, בקריירה ובתחום הפיננסי.
 
למעשה, לאורך זמן, כאשר אנו מתנסים בכלי האימון, אנו רוכשים מיומניות חדשות שמאפשרות לנו להשיג פריצות דרך בכל תחום בחיים בו נבחר.
 
האימון מוליך אותנו דרך תהליך של צמיחה וגדילה פנימית. בצעדים קטנים אנו מתקדמים שלב אחר שלב ומשיגים מטרה אחר מטרה. התהליך אותו אנו עוברים חשוב לא פחות מן התוצאות אליהם אנו מגיעים. בתהליך שכזה אנו לומדים להכיר ביכולות האמיתיות שלנו, ועד כמה הן גדולות יותר ומגוונות יותר ממה שחשבנו והאמנו על עצמנו בתחילה.
 
חישבו על כל מה שאתם רוצים להשיג בחייכם – האם הגעתם לכך? האם אתם יודעים כיצד להגיע לשם?
הנקודה בחייכם בה אתם נמצאים היום היא כתוצאה מהתנהגויות, תפיסות, דפוסי חשיבה והרגלים שפיתחתם עד היום. אם הנכם רוצים להגיע  למקום אחר בחייכם, עליכם ללכת בדרכים חדשות ולפעול בצורה חדשה. אפשר לשנות הרגלים ותפיסות, להסתכל על מציאות חיינו במשקפיים אחרים, לסגל דפוסי חשיבה חדשים ולהגשים את מטרותיכם בחיים. השאלה היא: האם אתם מוכנים לכך?
אהבתם את הפוסט?

אל תשאירו את כל הידע והטוב הזה רק לעצמכם! שתפו את אלו שבאמת אכפת לכם מהם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכנים חדשים באתר:
הישארו מעודכנים!

הצטרפו למעגל הקרוב שלי

היו הראשונים לקבל את כל התכנים הכי משמעותיים שלי: פרקי פודקאסט חדשים, פוסטים מעוררי מחשבה וכלים מעשיים ישירות למייל שלכם

* בהרשמתי אני מאשר.ת לקבל עדכונים והודעות במייל ובסמס מערן שטרן וחברת "יוצא מהכלל". כמו כן, קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!