אודות ערן שטרן​

הגירסה הקצרה

הי!
אני ערן שטרן ומזה קרוב ל-20 שנים שאני מלווה אנשים, יזמים, בעלי עסקים, מנכ”לים ובכירים בתהליכי שינוי וטרנספורמציה משמעותיים בחייהם ובעסקים שלהם. 

שינוי הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, ולאורך החיים שלי, אני עצמי עברתי (ועודני עובר) כמה מסעות משמעותיים של שינוי:

 • עזיבת תפקיד ניהולי בכיר בחברת אינטל כשכיר ויציאה לעצמאות
 • הקמה ושותפות בעסקים שונים (יעוץ עסקי, התפתחות אישית, הוצאת ספרים, פלטפורמה למימון המון ואחרים)
 • מכירת חלקי בחברת “קוד המנצח” לשותף שהקים איתי את החברה
 • יציאה עם כל המשפחה לטיול ארוך של 7 חודשים בעולם
 • התמודדות והחלמה ממחלת הסרטן
 • גירושים ויצירת חיים חדשים ואהבה חדשה
 • ואינספור שינויים עסקיים ואישיים אחרים שעברתי לאורך השנים

לאורך השנים פגשתי וליוויתי עשרות אלפי אנשים, בארץ ובעולם, שיצרו לעצמם חיים חדשים דרך השינוי שעברו.

פעמים רבות, אנשים אמרו לי בעקבות שינויים שעברתי, שאני אמיץ. אף פעם לא חשבתי על עצמי ככזה, כל השינויים המשמעותיים שעשיתי היו מתוך כך שהבנתי, שהאלטרנטיבה של להישאר במקום תהיה פחות טובה עבורי. ועדיין, שינוי הוא מורכב וקשה ברוב המקרים. גם לי, אחרי כל כך הרבה שנים ושינויים שעברתי.

באתר שלי תוכלו למצוא עולם תוכן עשיר שיצרתי לאורך שנות הפעילות שלי, מאמרים, פוסטים, פודקאסטים, הדרכות וידאו, ראיונות מרתקים ובעיקר: השראה, כלים ומוטיבציה לעשות את השינוי שאתם רוצים לעשות.

 
ואם אתם רוצים להיעזר בי, בתהליך השינוי שלכם, מוזמנים ליצור איתי קשר.

הגירסה הארוכה

אודותי

אני ערן שטרן, אבא לתומר, ניר ואופיר, גרוש ובקשר זוגי עם ורד אהובתי. 
אני יזם, סופר, מרצה, מלווה ומאמן אנשים מזה כ-20 שנים. 
ובעיקר אני חוקר. חוקר את החיים בכלל ואת החיים שלי בפרט. 

נקודות ציון עיקריות בחיים שלי:
1972 – נולדתי בעומר, ליד באר שבע, שם גדלתי עד שהשתחררתי מהצבא בגיל 21
1993 – לימודי הנדסת תעשייה וניהול (התמחות במערכות מידע) באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
1996 – התחתנתי
1997 – סיום הלימודים ותחילת עבודה באינטל בקריית גת
1999 – הבן הבכור שלי תומר נולד
2000 – סיום לימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
2002 – הבן השני שלי ניר נולד
2006 – עזבתי את הקריירה באינטל לטובת הקמת העסק העצמאי שלי
2008 – הבן השלישי שלי אופיר נולד
הספר “הסוד” מגיע לישראל ואני הופך להיות הפרזנטור שלו בארץ
2009 – ביחד עם אלון אולמן מקימים את “קוד המנצח”
2012 – הספר הראשון שלי “להגשים” יוצא לעולם
2013 – מוכר את חלקי ב”קוד המנצח” לאלון וממשיך הלאה
2015 – מקים את קהילת “עסקים מבוססי שליחות”
2016 – ספרי השני “להתעורר” יוצא לאור 
יוצא עם המשפחה לטיול של  שבעה חודשים בעולם (יכולים לקרוא כאן על המסע שלנו)
2019 – פוגש את מחלת הסרטן, מחלים ויוצא למסע עמוק של חקירה פנימית (כאן אפשר לשמוע עוד על תהליך ההחלמה שלי או לקרוא כאן)
משיק את התוכנית “עושים שינוי”
משיק את הפודקאסט כסף טוב
2020 – נפרד מאבא שהלך לעולמו, מתגרש ועושה reset טוטאלי בחיים שלי
משיק את הפודקאסט “עושים שינוי
2021 – מקים עם הבנים הגדולים שלי את סוכנות הפודקאסטים We – Do
2023 – משיק את הפודקאסט “בודדים בצמרת” 
2024 – הריטריט “50 גוונים של חופש” יוצא לעולם, משיק ביחד עם ורד אהובתי את משחק קלפי האינטימיות לזוגות

הסיפור שלי

כילד הייתי מאד ביישן. מסוג אלו שתמיד מסתכלים על מה שקורה מהצד. כמעט ולא משתתף בשיעורים ולא מדבר. היה לי את העולם הפנימי שלי. אהבתי מאד לקרוא והיה לי מסלול קבוע בדרך חזרה מבית הספר ישר לספריה בעומר, מחליף ספר, ובהליכה בדרך חזרה הביתה קורא אותו, פוגש לפעמים גם עצים או עמודי תמרורים, מגיע הביתה ומשלים את הקריאה שלו, כדי שלמחרת אוכל להחליף אותו בספר חדש.

בתיכון נהייתי קצת יותר פתוח לעולם ויותר חברותי, את הלימודים כבר ממש לא חיבבתי, אבל עשיתי “מה שצריך” לעשות כדי לסיים עם בגרות ריאלית כדי שאוכל להתקבל לאוניברסיטה. כבר מגיל 12-13 היה לי ברור שאהיה מהנדס, גם שני אחי הגדולים מהנדסים, כך שהכתובת היתה על הקיר עוד מגיל צעיר. 

התגייסתי לצבא לגרעין נח”ל, כי רציתי להיות עם החברים שלי, וכך היה. גם היום, למעלה מ-30 שנים אחרי, אנחנו עדיין בקשר עם בני הגרעין, נפגשים ומבלים ביחד כמה פעמים בשנה. 

לאחר השחרור התחלתי מיד את לימודי ההנדסה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע. ביום חמישי הייתי בבקו”ם וביום ראשון באוניברסיטה, את “הטיול הגדול” של אחרי הצבא עשיתי מאוחר יותר כשאני כבר בן 44 ביחד עם המשפחה שלי.

לאחר סיום לימודי ההנדסה התחלתי לעבוד בחברת אינטל שבדיוק הקימה את המפעל הראשון בקריית גת. במקביל המשכתי מיד את הלימודים לתואר שני במנהל עסקים. באינטל ביליתי 9 שנים במהלכן ביצעתי 6 תפקידים שונים. ארבעה מהם היו תפקידים ניהוליים ואת השלושה האחרונים אני “המצאתי” – זיהיתי הזדמנות וצורך והצעתי פתרון ומענה לצורך הזה וקיבלתי תקציבים וכח אדם לממש את זה.

לאחר כשמונה שנים באינטל התחלתי לחוש שחיקה מאד גדולה, כבר לא נהניתי ממה שעשיתי והרגשתי שככל שהתקדמתי לתפקידי ניהול בכירים יותר ויותר, כך נהניתי מהעשייה שלי פחות ופחות. התפקידים הפכו להיות יותר בירוקרטיים, פוליטיים ונטולי עשיה ויצירתיות. במקביל גם הבנתי שאני נמצא במסלול שלא יקח אותי לחיים שאני רוצה עבור עצמי. 

אז החלטתי לשנות כיוון. ב-2006 יצאתי לדרך עצמאית. התחלתי בליווי ואימון של אנשים ב-1/1, משם זה התפתח להרצאות, סדנאות וסמינרים. 

במהלך שנות העשייה שלי עברתי הרבה גלגולים ושינויים. העסק שינה את פניו ועולם התוכן שעסקתי בו התרחב לאינספור כיוונים. 

הקמתי מספר עסקים, חלקם לא הצליחו ונסגרו, חלקם הצליחו ונמכרו או שהעברתי הלאה. הבנתי על עצמי שאני טוב מאד בשלב היזמי, היצירתי ולגרום לדברים לקרות, ומהצד השני אני משתעמם מהר וצריך את הגיוון. 

ב-2016 החלטתי ביחד עם אשתי דאז לעשות “פסק זמן”, לעצור את הכל, להוציא את הילדים מהמסגרות ולצאת איתם לטיול בעולם. יכולים לקרוא כאן עוד על המסע שלנו.

עבורי זו היתה חוויה מאד מיוחדת, להסתובב בעולם, כמעט ללא רכוש (היינו 5 אנשים, 7 חודשים עם 2 מוצ’ילות, מזוודה ותיק גב קטן אישי לכל אחד) ובשום רגע לא הרגשתי שחסר לי משהו. 

למדתי שהרבה יותר חשוב לי לצבור חוויות בחיים מאשר רכוש, ושאנו באמת לא צריכים הרבה כדי להיות מאושרים.

למדתי להתיידד עם חוסר הוודאות. להבין שהדבר הכי וודאי הוא חוסר הוודאות, ושהוודאות האמיתית שיכולה להיות לי, היא הוודאות בעצמי, ביכולות שלי וביכולת שלי ליצור ולהמציא את עצמי בכל פעם מחדש. 

והמציאות סיפקה לי הזדמנות קרובה לבחון את זה שוב ומקרוב. כשנה וחצי לאחר שחזרנו לארץ התגלה שיש לי גידול סרטני. זה היה מהיר וממוקד ובתוך חודשים ספורים מהגילוי כבר הייתי אחרי זה. החלמתי. אפשר לקרוא כאן על מסע ההחלמה שלי. 

אבל אז יצאתי למסע עמוק של חקירה פנימית עם עצמי, להבין למה משכתי לעצמי חווית חיים שכזו. חודשים ספורים לאחר מכן העולם פגש את הקורונה והכל מסביב נעצר. מה שאפשר לי להעמיק עוד יותר עם עצמי. 

המחלה, ההחלמה והחקירה שבאה בעקבותיה הובילו לשינויים רבים בחיים שלי, בעשייה שלי, בנישואים שלי שהסתיימו ובקשרים ומערכות יחסים אחרות בחיי. 

כיום אני גרוש, באהבה מרגשת עם ורד (יכולים להקשיב לנו מדברים כאן על אינטימיות), וממשיך להעמיק את החקירה של עצמי ושל החיים שלי בתחומים שונים בחיי, בעשייה שלי, בתקשורת שלי עם אחרים, באינטימיות בחיים שלי ובמערכות היחסים שלי. 

האני מאמין שלי

כשחגגתי את גיל 50 פרסמתי פוסט של 50 תובנות לגיל 50, זה יתן לכם הבנה קצת יותר קרובה על תפיסת העולם שלי ומה שאני מאמין בו כעת (רק קחו בחשבון שזה יכול ובדרך כלל גם משתנה עם הזמן).

וכאן בפוסט על הצד האפל של עולם ההתפתחות האישית תוכלו לקרוא מה אני חושב על עולם ההתפתחות האישית והתעשייה שבה פעלתי ופועל כל כך הרבה שנים.

ובפרק ה-100 של הפודקאסט “עושים שינוי” אני נחשף קצת יותר באופן אינטימי. וגם בפוסט הזה: שלוש תחנות של שינוי על השינויים המהותיים שעברתי בשנים האחרונות בחיי.

חופש תמיד היה ערך מאד משמעותי וגבוה בחיים שלי, כאן בפרק 170 אני מדבר על החופש להיות אני.

אני מאמין שאין זמן אחר. יש עכשיו, והחיים קורים – עכשיו! כי תכל’ס, כמה זמן עוד נשאר לנו?

הגירסה הרשמית

והנה טקסט קצת יותר רשמי עלי😊

מזה כ-20 שנים, שערן שטרן מוביל אנשים, יזמים, בעלי עסקים וארגונים בתהליכי שינוי וטרנספורמציה משמעותיים. 

ערן הוא מחברם של רבי-המכר “להגשים – מימוש אישי וכלכלי בעולם מלא אפשרויות” ו”להתעורר – מדריך מעשי לשכירים שמתלבטים אם להישאר… או להשתחרר”, מרצה מבוקש, מנחה הפודקאסטים “עושים שינוי”, “בודדים בצמרת” ו”כסף טוב” שזכו עד כה ללמעלה מחצי מליון האזנות. 

לאורך השנים ערן ליווה מנכ”לים, בכירים, בעלי עסקים ואנשים ממגוון דיסציפלינות ותחומים שונים והתמודד ביחד איתם עם אינספור אתגרים אישיים, עסקיים וכלכליים. התמודדויות והתנסויות אלו עם עשרות אלפי לקוחות בארץ ובעולם, הקנו לו נסיון רב, יחודי ויכולת יצירתית למציאת פתרונות חדשניים ולפריצות דרך בחייהם של אנשים.

בעברו, כמנהל בכיר בחברת אינטל העולמית, שטרן ניהל פעילויות בינלאומיות בהיקפים של מליוני דולרים, הנהיג אנשים וצוותים בכל רחבי העולם וביסס לעצמו קריירה מצליחה ומבטיחה. אבל בשיא הקריירה הניהולית שלו, הרגיש שטרן כי אינו ממצה את עצמו יותר. בניגוד לכל הגיון בריא ובניגוד לכל מה שאמרו לו האנשים סביבו, החליט לעזוב את “כלוב הזהב” של ההייטק ולממש את יעודו על ידי ליווי אנשים להגשמת החלומות והיעדים הנועזים ביותר שלהם. מאז קצר הצלחה אחר הצלחה ולא הסתכל אחורה.

מידע נוסף ליח”צ ניתן למצוא כאן

0 תגובות

 1. הי ערן, התמונה שצרפת מציגה הגשמת חלום מציאותית… (ניגודיות ברורה)
  הגעתי לאתר שלך במקרה לגמרי, קראתי ואת מה שכתבת ונדמה שקראתי את מה שעובר עליי. מזה תקופה שאני מחפשת את המשהו הזה שאני יכולה יותר, ברור לי כעת שהקאוצ’ינג בתוכי…לא יודעת מאיפה להתחיל, מפחדת בעיקר להשקיע באיזה קורס שיהיה מלא בכלום ולא ייצא מזה שום דבר
  אשמח אם תחזור אליי, אני מעריכה שאתה דיי עסוק בחייך המלאים, אבל אולי אקבל ממך איזה ‘פתק’ עם מספר טלפון שאתעלם ממנו בהפגנתיות ובסוף זה יאיר לי את נקודת ההתחלה…כמו אצלך
  בברכה,
  רונית פז 054-7444501

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!