/
/
לעבוד עם "הסוד" – ערן שטרן מראיין את בוב פרוקטור

לעבוד עם "הסוד" – ערן שטרן מראיין את בוב פרוקטור

בוב פרוקטור, המופיע בסרט "הסוד" (The Secret), מסביר בראיון מיוחד כיצד כל ארגון יכול לרתום את עקרונות ההצלחה המתוארים בסרט לשיפור התוצאות העסקיות שלו.

ביוני 2007, במרומי הקומה התשיעית של ה-Palm Beach Resort בפלורידה, נפלה בחלקי הזכות לשבת לשיחה אישית וקרובה עם בוב פרוקטור. שיחה על הצלחה, תוצאות, ניהול, מנהלים, צמיחה אישית וגם על ישראל.
בוב פרוקטור והחברה שלו – Life Success – עובדים זה למעלה מ-40 שנה בחברות ובארגונים ומשיגים תוצאות דרמטיות בשיפור התוצאות העסקיות של הארגון. בשנים האחרונות אני לומד את התוכניות שלו, ובשנה האחרונה אף הצטרפתי לצוות המאמנים והמנחים שלו, המונה למעלה מ-400 איש ברחבי העולם, ואני יכול לומר לכם מנסיון אישי, כדאי להקשיב לו: זה עובד.
 
מהו הסוד?
בבסיס הסרט / ספר עומד חוק אחד פשוט: "חוק המשיכה" – "The Law Of Attraction".
בפשטות, חוק זה אומר כי העולם (היקום), מגיב לכל "הבקשות" שלנו. בקשות אלו הן המחשבות שעוברות במוחנו ומעסיקות אותנו. אם אנו עסוקים בלחשוב על כל הדברים "הרעים" הקורים בחיינו, אנו ממשיכים למשוך אותם לחיינו, אך אם נשכיל לחשוב רק על הדברים ה"טובים" שאנו רוצים לחיינו, נמשוך אותם אלינו.
הספר מכיל דברי חכמה של עשרים וארבעה מורים בני זמננו: הוגי דעות, מדענים, מאמנים, פסיכולוגים, פילוסופים, רופאים ויוצרים אשר השתמשו ב"סוד" להביא הצלחה, כסף, אושר וחופש לחייהם. בספר משולבים סיפורים של אנשים שהחלימו בעזרתו ממחלות, מצאו בית, עבודה ושותפים לחיים, הצליחו להתגבר על מכשולים והשיגו מה שנראה לרבים בלתי אפשרי.
 

עבדת עם מאות אלפי אנשים ואלפי חברות בכל העולם. עזרת להם להשיג הצלחה. מה היא ההגדרה שלך להצלחה?

פרוקטור: "ההגדרה שלי להצלחה ספציפית מאוד. אימצתי את ההגדרה של ארל נייטינגל שאמר: 'ההצלחה היא הגשמה מתמשכת של רעיון ראוי'. ומהו רעיון ראוי? זה יכול להיות סטודנט שממוצע ציוניו הוא 70 המחליט לקבל מלגת הצטיינות. זה יכול להיות אדם שכבר מרוויח מיליון דולר ועכשיו הוא עובד כדי להרוויח עשרות מיליוני דולרים. זה יכול להיות אדם בחברה, הנמצא בתפקיד מסוים, ועכשיו הוא עובד לקראת קידום לתפקיד בכיר יותר.

"כל עוד האנשים מתקדמים באופן מתמשך לעבר מטרתם, כל אחד מהם מצליח בצורה שווה. מה שחשוב הוא שהם נעים לעבר היעד שהם הגדירו לעצמם מראש, לעבר הרעיון הראוי בעיניהם. ואם הם נעים לעבר היעד, בצורה מתמשכת – זוהי ההצלחה".

אז מה נדרש ממני כמנהל כדי לנהל ארגון מצליח?

"הדבר דורש הבנה של אנשים. אם תוציא את האנשים מהעסק, אין לך עסק. יש לך מבנה של טיח ולבנים וציוד. אם אתה, כמנהל, רוצה לנהל עסק מצליח, אתה חייב להתחיל להבין אנשים. לגלות מה הם רוצים ולהראות להם איך להשיג זאת על-ידי כך שיעבדו בעסק שלך. אם אתה לא יודע מה האדם שעובד עבורך רוצה, אף פעם לא תצליח להכניס בו מוטיבציה. אתה חייב לעזור לאנשים להגדיר לעצמם יעדים ואז לעזור להם להשיגם. ואם היעדים של העובד אינם מתאימים ליעדי הארגון, אז הוא עובד בארגון הלא נכון".

איך אתה מתייחס לצמיחה, וכיצד אדם יכול לצמוח ולפתח את היכולות האישיות שלו?

"כל אדם יכול לצמוח. כל אחד. לא אכפת לי מי הוא האדם. עבדתי עם אנשים שהיו בבתי כלא, עם תלמידי בתי-ספר, עם אנשי מכירות, עם חברי הנהלה. כל אחד יכול לצמוח ולהפוך לאדם הרבה יותר אפקטיבי. מה שהם צריכים לעשות זה להבין את עצמם. הם צריכים להבין כיצד השכל והמחשבה שלהם פועלים; ועל הקשר שבין המחשבה, התודעה והתוצאות שהם מקבלים בחייהם. וכשהם משיגים את ההבנה הזו, התוצאות שלהם יתחילו להשתנות.
"האדם הממוצע חי בכמעט בורות מוחלטת. הוא חושב שהוא זה שמו או גופו. יש לנו גוף ויש לנו שם, אבל זה לא מי שאנחנו. אנחנו ישויות רוחניות שגרות בגוף פיזי. וכשאנחנו מבינים את זה, יש ביכולתנו לפתח את עצמנו לרמות יוצאות דופן של הצלחה, והתוצאות שנגיע אליהן תהיינה מהממות בעצמתן. אלו התוצאות שאני מגיע אליהן. הייתי אדם שמרוויח 4,000 דולר בשנה ועברתי לרווח של מיליוני דולרים בשנה. כיצד זה קרה? זה קרה בגלל שפיתחתי רמת מודעות גבוהה יותר".

כיצד אתה רואה את תפקידו של המנהל לתמוך ולהעצים את העובדים שלו?

"דבר ראשון, אני חושב שבין מנהל לכפופים חייב להיות יחס של כבוד. כבוד הדדי. המנהל חייב לכבד את עובדיו, ולהבין שהעובד הוא אדם בעל צרכים ורצונות. כמנהל, עליך לדעת מה הם הרצונות והיעדים של העובד שלך, ואם העובד אינו יודע מהם, עליך לעזור לו להגדיר ולבסס יעדים כאלה. צריך לעזור לעובדים להבין כיצד להגיע ולהשיג את היעדים. זה מה שמנהל צריך לעשות. זה כל העניין בניהול. ניהול הוא לא הכוונה של משימות, הרבה אנשים לא מבינים זאת. הרבה אנשים חושבים ומאמינים שניהול זה אדמיניסטרציה – זה לא. ניהול הוא פיתוח האנשים.
"כדי לפתח אנשים, עליך להבין מהם 'אנשים', כיצד השכל פועל, כיצד המחשבה פועלת, מהי מערכת היחסים שבין השכל והמחשבה, ומהו הקשר לתוצאות שהם מקבלים בחייהם. כשנבין זאת, נוכל לנהל אנשים בצורה אפקטיבית".

הסרט והספר "הסוד" – The Secret עוררו עניין והתלהבות בכל רחבי העולם. אולם במקביל לתגובות הנלהבות, יש גם ביקורת על "הסוד". מה היית אומר לאלה שמבקרים את "הסוד" ואת העקרונות המופיעים בו?

"יש ביקורת על כל דבר. מבקרים את היהודים, מבקרים את המוסלמים, מבקרים את הנוצרים. נכון? בעיני, המבקרים האלה בעצם מפרסמים את בורותם. כשאנחנו נתקלים בדברים שאיננו מבינים אנחנו נוטים לבקר ולשלול אותם. הייתי אומר שהם בעצם לא מבינים.
"אתן לך דוגמה: ראיינו אותי כשעה ממגזין 'ניוזוויק', אך מכל מה שאמרתי בראיון לא התפרסמה אפילו מילה. האדם שכתב את המאמר זכה בכל מיני פרסים בתחום העיתונות, ובמאמר נכתב כמה שהכתב מוכשר וכמה רבים הישגיו בתחום העיתונות. אבל המאמר היה שלילי מאוד ולכל אורכו הוא ביקר את 'הסוד'. יש אנשים המניחים שבגלל שכותב המאמר הוא כל-כך מוכשר כעיתונאי, הוא גם מבין את חוקי היקום. העיתונאי הזה בעצם הכריז שהוא אינו מבין את החוקים הללו, שהוא אינו מבין את החוקים של העולם שבו הוא חי".

בהתבסס על ניסיונך רב השנים בעבודה עם חברות וארגונים, כיצד ארגון יכול להפיק תועלת מהעקרונות המתוארים בסרט "הסוד"?

"קודם כל 'הסוד' לא נותן מידע רב. הוא מדבר על חוק המשיכה "Law of Attraction", שהוא אחד מהחוקים האוניברסליים ביקום, אבל הוא לא נותן מידע כיצד לפתח אותו. לחברה שלי יש תוכניות שמסבירות כיצד לפתח ולעבוד עם החוקים הללו.
"אנשי ההנהלה בארגון צריכים ללמוד את התוכניות האלו ולהבין כיצד החוקים הללו שולטים בחייהם, כיצד לעבוד איתם נכון, וכיצד זה יכול לעזור להם לשפר כל תחום בארגון ובאיכות חייהם. זה חייב לבוא Top Down, מההנהלה הבכירה בארגון. כאשר הם יעשו זאת, הדבר יחלחל לכל הרמות בארגון. אתה לא יכול להעלות מוראל, מוראל מחלחל מלמעלה".

לאילו תוצאות ארגון יכול לצפות ברגע שיתחיל לעבוד עם העקרונות הללו?

"התוצאות יהיו מהממות. עבדתי עם חברות, שלאחר יישום העקרונות הללו, המכירות שלהן עלו בעשרות ומאות מיליוני דולרים. החברה שלי היא דוגמה מצוינת לכך. אני התחלתי רק עם עצמי. היום יש לנו מאות אנשים בכל רחבי העולם, וגם בישראל. אבל הכל התחיל רק איתי. ומה אני עשיתי? הבנתי את העקרונות האלה והתחלתי ללמד אחרים.
"כיבדתי את הפוטנציאל של האנשים. בעיני אין אדם שהוא טוב יותר מהאחר. יש אנשים שנהנים מתגמול יותר מאחרים, מאחר שהם נותנים שירות גדול יותר מאחרים, אבל הם לא טובים יותר. אין אדם אחד בעולם שהוא טוב יותר מהאחר. וכשאנחנו מתחילים להבין זאת, אנחנו מתחילים לנצח.

אם אני מנכ"ל של חברה ומעוניין להתחיל ליישם את העקרונות הללו בארגון שלי, מהו הצעד הראשון המומלץ?

"אם מנכ"ל בחברה רוצה ליהנות מהתוצאות המשופרות הללו, עליו ליצור קשר עם אחד היועצים שלנו ברחבי העולם, שיגדיר איתו מה הוא רוצה להשיג. אנחנו לא יכולים לעזור לחברה, עד שלא נבין ונגדיר מה ברצונה להשיג. רק אז נוכל להתאים לה תוכנית שתראה לה כיצד להשיג את מה שהיא רוצה.
"אנחנו מתמחים באנשים. אנחנו חברה שמשנה תפיסות ושוברת פרדיגמות. אנשים בחברה 'מתוכנתים' לעבוד ולפעול כפי שהם פועלים. זה לא יעזור אם ננסה להניע ולדחוף אותם, או להפחיד אותם; אולי נקבל שיפור זמני בתוצאות, אבל הם יחזרו לעבוד ולפעול לפי ההרגלים הישנים. אנשים חייבים לפתח הבנה כיצד לפתח את עצמם. זו תהיה ההשקעה הטובה ביותר שארגון יכול לעשות. חברות וארגונים משקיעים בסוגים שונים של מערכות ותהליכים ובניינים, אבל לא תמיד הם משקיעים מספיק במשאב הכי חשוב שיש להם: באנשים, בעובדים שלהם".

האם יש לך תוכניות לבקר בישראל בקרוב?

"אני אוהב מאוד את ישראל, אני אוהב להגיע לשם. אין לי כרגע תאריך מוגדר, אבל אני בהחלט אגיע לשם שוב. אני חושב שישראל היא מדינה מעניינת מאוד, ואני אוהב את האנרגיה שקיימת בה. אני אוהב את תל אביב, זו עיר מלאת חיים. היא כמו גירסה קטנה של ניו יורק. יש מקומות בתל אביב שכשאתה נמצא בהם נדמה לך שאתה בניו יורק.
"יחד עם זאת, אני מוצא שישראלים רבים נוטים לראות את מה שלא טוב במדינה, במקום להסתכל על מה שכן טוב בה. אולי זה קורה בגלל שאתם נמצאים באזור סוער ביותר בעולם, ובגלל שהיהודים סבלו מרדיפות במשך מאות שנים. אני מניח שזה די קל להתמקד במה שלא טוב, אבל זה לא עוזר. צריך להתמקד במה שטוב. יש לכם היסטוריה, יש לכם אקלים נהדר, יש לכם בניינים יפים, ואנשים יוצאי דופן: יש לי חברים ישראלים והם אנשים מעניינים ביותר.
"כשאני מגיע לישראל, אני רק מסתכל על מה שטוב במדינה הזו. אני רואה אנרגיה ודינמיות בארץ. אנשים עסוקים, יש להם יחס נפלא, הם מתמקדים במה שקורה עכשיו. אני חושב שכל העולם יכול ללמוד מכם. אני חושב שהישראלי הממוצע צריך להיות אסיר תודה על מה שכבר יש לכם. אגב, אני לא חושב שזה רק בישראל, אני חושב שכך צריך להיות גם בברזיל, בקנדה, באוגנדה ובכל מקום אחר בעולם".

זה שינוי תרבותי עצום. כיצד עושים שינוי כזה?

"אדם אחד בכל פעם. אתם תשמעו אנשים שאומרים: אדם אחד אינו יכול לשנות את העולם. אבל אני יכול לומר לכם שאדם אחד שינה את העולם שלי! אני מאמין שאני יכול לשנות את העולם, ואני עובד על כך. תסתכלו על ראש הממשלה שלכם, גולדה מאיר, היא היתה מורה פשוטה בבית ספר במילווקי. מה היה בה שגרם לה לחשוב שהיא תוכל להיות ראש הממשלה של המדינה שלכם? היא בנתה לעצמה את התמונה בראש, במחשבתה, ואז היא הלכה ועשתה זאת. אישה נפלאה ומלאת עוצמה".

אני יודע שזו עבודה של הרבה שנים, אבל כיצד אתה מצליח לשמור על כך שאף אחד מבחוץ לא יפגע בך? להשפיע על המחשבה שלך?

"חייבים ללמוד שלשכל המודע יש יכולת לקבל או לדחות רעיונות. אני יכול לומר לך עכשיו משהו פוגע מאוד, אבל זה יפריע לך רק אם תבחר לקבל את הרעיון. יש לך את היכולת לדחות את הרעיון. זה מה שיפה בשכל המודע שלנו. אנחנו יכולים לדחות מידע. אנחנו יכולים לפעול או להגיב כלפי אירועים וגירויים. אנחנו חייבים ללמוד לשמור דברים מחוץ לאזור ההשפעה הפנימי שלנו".

איך עושים זאת?

"מאמנים את עצמך. אני די טוב בזה. אני לא מומחה עדיין, אבל אני די טוב בזה. אתה חייב לאמן את עצמך כדי לשמור את הבעיות מחוץ לעצמך. אם יש לך בעיה, רשום אותה על פיסת נייר. ואז תשאל את עצמך, היכן הבעיה? האם היא על הנייר או שהיא בי? תשאיר אותה על הנייר, ואז תתייחס אליה כמו אל זר. כלומר, אם מישהו אחר היה מראה לי את הבעיה הזו – מה הייתי אומר לו לעשות? ואז עשה בדיוק את מה שהיית מייעץ לו לעשות.
"אנחנו יכולים ללמוד לקחת שליטה על עצמנו, ואנחנו יכולים להפוך להיות טובים בכך. אם נעשה זאת נהיה מאושרים מאוד ומסופקים בחיינו. אם אני מגיב לאירוע, אני נותן את הכוח שלי לאירוע ואז האירוע שולט בי. כשאני פועל לקראת האירוע, אני שומר את הכוח אצלי. אני שולט בו. זה לא משנה את האירוע, אבל זה משנה את צורת הפעולה שלי ואת התוצאה. זה דורש הרבה אימון, אך צריך לשקול את האלטרנטיבה. אם לא עושים זאת – משלמים מחיר יקר".

מה אתה מאחל לעצמך לעתיד?

"אני רוצה להמשיך לעשות מה שאני עושה, אני אוהב את זה. אני מאחל לעצמי בריאות טובה, חברים טובים ועסקים טובים. אומר לך דבר נוסף: אני חושב שהמרכיב החשוב ביותר הוא הוקרת תודה. אני חושב שאנשים צריכים להיות אסירי תודה על כל מה שיש להם. אני אסיר תודה על כל מה שיש לי. בכל פעם שאני יושב לאכול, אני מתפלל ומודה לאל על כל השפע שבחיי ועל כל מה שמגיע אלי. אני חושב שהאל הוא טוב, תמיד. ויש רק אל אחד – שלכם, שלי, שלהם. קשה לי להבין כיצד אנשים לא מבינים זאת. זה כל-כך ברור. אבל זה בגלל שאנשים נשארים בורים, הם לא לומדים ופשוט לא מבינים".

ערן שטרן מראיין את בוב פרוקטורבוב פרוקטור נחשב בעיני רבים לאחד המורים המצליחים בעולם של "חוק המשיכה" (The Law of Attraction), המצוין בסרט שובר הקופות ובספר הנלווה לו "הסוד" (The Secret).

את חוכמתו קיבל פרוקטור משושלת של מורים דגולים; אשר ראשיתה באנדרו קרנגי, שמסר את החוכמה לנפוליאון היל, נפוליאון היל בתורו מסר אותה לארל נייטינגל, וארל נייטינגל העביר את לפיד החוכמה לבוב פרוקטור.
פרוקטור עובד בתחום פוטנציאל המוח והפוטנציאל האנושי כבר יותר מ-47 שנים. הוא נוסע ברחבי העולם ומלמד את "הסוד", ועוזר לחברות ולאנשים פרטיים ליצור לעצמם חיי הצלחה ושפע באמצעות "חוק המשיכה". בנוסף, הוא מחבר רב־המכר הבינלאומי, "You Were Born Rich".

אהבתם את הפוסט?

אל תשאירו את כל הידע והטוב הזה רק לעצמכם! שתפו את אלו שבאמת אכפת לכם מהם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכנים חדשים באתר:
הישארו מעודכנים!

הצטרפו למעגל הקרוב שלי

היו הראשונים לקבל את כל התכנים הכי משמעותיים שלי: פרקי פודקאסט חדשים, פוסטים מעוררי מחשבה וכלים מעשיים ישירות למייל שלכם

* בהרשמתי אני מאשר.ת לקבל עדכונים והודעות במייל ובסמס מערן שטרן וחברת "יוצא מהכלל". כמו כן, קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!