/
/
השפה השיווקית החדשה

השפה השיווקית החדשה

הי,

הפוסט הזה נכתב לכאורה לבעלי עסקים, אבל בעצם הוא רלוונטי לכולם – שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים, אלו שעוסקים בשיווק ובמכירות ואלו שחושבים שלא (חושבים, כי כולנו עוסקים בשיווק ובמכירה, כל הזמן!).

אנו חיים בעולם שאנו נדרשים בו תמיד להביע את הרעיונות שלנו, להביא אותם לידי ביטוי. דרך הביטוי שלנו אנו משפיעים על אחרים. ואין זה משנה אם זה כחלק מתהליך שיווקי על מנת לקדם מכירה של מוצר או שרות כלשהו, או שזה בשיחה עם המורה של הילד על מנת לקדם את הרעיון שהילד שלנו חכם ומוצלח, או בשיחה עם העמיתים או הבוס שלנו בעבודה. אנו תמיד עוסקים, בפועל, בשיווק ובמכירה של רעיונות מסויימים.

בעולם השיווק ה"מסורתי", ידוע שהשפה השיווקית שאנו משתמשים בה היא הכרחית על מנת להניע אנשים, על מנת "לשכנע" או כדי "לסגור" עסקה. וישנן שיטות רבות, וטכניקות שונות על מנת להפוך את השפה שלנו לאפקטיבית יותר, משכנעת יותר וכזו שמניעה יותר לפעולה. אלו הן שיטות וטכניקות שהשתכללו עם השנים, שהתפתחו והפכו גם לאפקטיביות מאד.

כמי ששם לעצמו כמטרה להיות תלמיד שקדן ומתמיד של שיווק, אני עצמי למדתי והשתמשתי בשיטות רבות כאלו. אך בשנים האחרונות, נוכחתי לראות, כמו בעלי עסקים רבים אחרים, שחלק מן השיטות הללו כבר אינן עובדות באותה האפקטיביות כמו בעבר. הן אין יוצרות את אותה ההשפעה ואת אותו האימפקט כמו שהן יצרו בעבר.

ומצד שני, גיליתי שישנה דרך פשוטה יותר, קלה יותר, מדויקת יותר, ואפקטיבית הרבה יותר להעביר את המסרים שלנו, אבל זו דרך שלרוב היא פחות טבעית עבורנו. ובעיקר היא שונה באופן מהותי מהשפה השיווקית הטיפוסית שהורגלנו אליה והתרגלנו אליה.

השפה השיווקית החדשה שאני מתכוון אליה היא – דיוק ואותנטיות.

כן אני יודע שחלקכם יאמרו אולי שאין בכך כל חדש, אבל כשאני מדבר על אותנטיות אני מדבר על אותנטיות אמיתית. לא כזו שאנו "מציגים" או "משחקים". על לשתף באופן אמיתי את הסיבות העמוקות יותר שבגללן אנחנו פועלים כפי שאנחנו פועלים.

בשלוש השנים האחרונות מתרחשת בארץ סוג של מהפיכה בעולם השיווקי בארץ. יותר ויותר בעלי עסקים מבינים שהעולם משתנה, והדרך שלהם להגיע ללקוחות המדויקים והנכונים צריכה להשתנות גם היא. לפני כשלוש שנים כאשר דיברתי על הרעיון של "עסקים מבוססי שליחות", הייתי די לבדי. היום השיח על "שליחות" התרחב וניתן לראותו כמעט בכל פינה.

המגמה הזו תלך ותתגבר. למה? כי לשם העולם הולך.

שיח שיווקי אותנטי נובע קודם כל ממקום פנימי אמיתי ומדויק. הוא מצריך אותנו כבעלי עסק (או כאנשים בכלל) להיות מאד מדוייקים עם עצמנו, להבין קודם כל בעצמנו מי אנחנו, מה השליחות והתפקיד האמיתי שלנו כאן, מי נכון ומדוייק לנו ומי לא.

זהו תהליך פנימי עמוק, שלא הרבה מוכנים לעבור אותו עם עצמם. הוא דורש לפעמים להתמודד עם כמה "שדים פנימיים" ופחדים שקל ונוח לנו יותר להדחיק אותם (בעיקר כי כך הורגלנו לנהוג כל חיינו). אבל אם לא נעמיק, לא באמת נהיה מדוייקים. ואם לא נהיה מדוייקים לגבי מי אנחנו, מה השליחות שלנו, למה אנו עושים את מה שאנו עושים, אז השיח האותנטי לא יהיה באמת אותנטי. הוא לא יהיה באמת מדוייק.

ואותנטיות אמיתית אי אפשר לזייף.

הלקוחות מרגישים בה מיד, הם "מריחים" אותה מרחוק, ומגיעים. הם גם יודעים לזהות מיד מתי זה מזוייף, לא אמיתי ולא מדוייק. הם לא תמיד ידעו לומר זאת בצורה מודעת, אבל עמוק בתוכם, אינטואיטיבית הם יודעים מה נכון עבורם ומה אמיתי, וגם מה לא.

העולם שלנו משתנה. עולם השיווק משתנה. והשפה השיווקית משתנה.

האם אתם מוכנים להשתנות?

האם אתם מוכנים לצלול פנימה? לזהות ולדייק את מי שאתם באמת ואת המהות האמיתית שלכם ושל העסק שלכם?

אם אתם מזדהים עם הדברים הללו, ואם אתם מרגישים צורך להעמיק ולשמוע עוד, אני מזמין אתכם לפנות אלינו ולבחון ההתאמה שלכם לקהילת "השליחות" המיוחדת שלנו. בה אנו מלווים אנשים ובעלי עסקים (אך לא רק) בתהליך מרגש, עמוק ומדוייק של התפתחות אישית, עסקית וכלכלית.

מי מכם שמרגיש את הקריאה הפנימית כעת, ורוצה לבחון את ההתאמה שלו, הצעד הראשון הבא שלכם הוא להצטרף אלי להדרכה המיוחדת: לחיות את השליחות שלך!

כל הפרטים כאן

מחוייב להגשמה האישית והכלכלית שלכם
ערן.

אהבתם את הפוסט?

אל תשאירו את כל הידע והטוב הזה רק לעצמכם! שתפו את אלו שבאמת אכפת לכם מהם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכנים חדשים באתר:
הישארו מעודכנים!

הצטרפו למעגל הקרוב שלי

היו הראשונים לקבל את כל התכנים הכי משמעותיים שלי: פרקי פודקאסט חדשים, פוסטים מעוררי מחשבה וכלים מעשיים ישירות למייל שלכם

* בהרשמתי אני מאשר.ת לקבל עדכונים והודעות במייל ובסמס מערן שטרן וחברת "יוצא מהכלל". כמו כן, קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!