ערן שטרן | הספר “להגשים” | מימוש אישי וכלכלישלום חברים,

אני מאמין שלכל דבר שקורה ישנה סיבה מסויימת. אנו רואים את התוצאות של הדברים אך לא תמיד יודעים לקשר ולהבין מה הסיבה שגרמה והביאה לאותה תוצאה שאנו חווים אותה.

וכשאני מתבונן על החיים שלי ההקשר של זה, אני מבין שאם אני כאן בעולם הזה, כנראה שגם לכך יש לכך סיבה מסויימת. חלק גדול מחיי חייתי כשאני לא ממש יודע (ואפילו לא שואל את עצמי) מהי הסיבה שבגללה הגעתי לעולם הזה. זה השתנה לפני כמה שנים, ומאז עשיתי שינויים משמעותיים כמעט בכל מימד בחיים שלי.

אם פעם חשבתי שהשינויים שעשיתי מספיקים ושהם יביאו אותי למקום הנכון עבורי, הרי שהמציאות מראה לי בכל פעם מחדש, בדרכה המיוחדת, שהשינויים שעשיתי הם רק תחילתו של תהליך ושעלי להמשיך לבחון את עצמי ולשנות שוב ושוב את מה שאני ומי שאני כדי להתקרב למה שאני באמת צריך לעשות ולהיות.

זה קרה כשעזבתי מאחורי קריירה מבטיחה באינטל ופניתי להקים את העסקים שלי, זה קרה שוב לפני כשנה וחצי כשבחרתי למכור עסק מאד מצליח שהייתי שותף להקמתו, וזה קורה שוב בימים אלו ממש.

אני מאמין שהגענו לעולם הזה בגלל סיבה כלשהי. אני מאמין שלכל אחד מאיתנו גם יש תפקיד שהוא נועד לעשות כאן. אני מאמין שזו האחריות האישית של כל אחד מאיתנו, לזהות מהי הסיבה הזו ומהו התפקיד שנועדנו לעשות. אני מאמין שאחד מהתפקידים שלנו הוא להפוך את העולם שלנו למקום טוב יותר מאיך שקיבלנו אותו.

בתקופה האחרונה אני עצמי עברתי (ועודני עובר) תהליכים משמעותיים ביותר שעוזרים לי לדייק את המטרה והיעוד שלי, ואת האופן והדרך האפקטיבית ביותר לממש זאת. היום ברור לי יותר מתמיד מה התפקיד שלי בעולם הזה. אתם תתחילו לראות את התוצאות של התהליך הזה בדברים שאני עושה, כותב ומדבר עליהם.

יש גם סיבה לכך שאני משתף אתכם בתהליך הזה: אני מאפשר לכם הצצה פנימה, כדי שגם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם, ועל עצמכם.

השינויים הללו מבחינתי הם מאד גדולים ומשמעותיים, כי למעשה אני מסנכרן באופן הדוק יותר את מה שאני עושה עם היעוד שלי. זהו תהליך שבחרתי לעשות אותו כי אני יודע שישנם דברים גדולים יותר שנועדתי לעשות, וזה התפקיד שלי.

התפקיד שלי הוא להעיר אנשים למימוש הגדולה ומלוא הפוטנציאל שבהם, כך שהם יהפכו להיות מנהיגים של שינוי בעולם שלנו. אני חושב שכל אחד מאיתנו, דרך העיסוק או העסק שלנו, הוא מנהיג. הוא מנהיג שמשפיע ויוצר שינוי בחיים של אנשים אחרים. זו אחת הסיבות שבגללן אנו כאן בעולם הזה.

אלו הם מנהיגים מזן חדש, כך לפחות אני רואה זאת. מנהיגים שמבינים שאת הערך שיש להם, הם חייבים להוציא החוצה כדי שכמה שיותר אנשים יוכלו להפיק מכך, להשתמש בכך ולעשות שינוי בחיים שלהם. אלו הם מנהיגים שמקימים עסקים חדשים, שמפתחים את היכולות והכישורים שלהם, ומביאים אותם לידי ביטוי דרך שירותים וערך שהם מציעים לאחרים. אלו הם מנהיגים שמבינים, שככל שהם יתנו יותר ערך לאנשים אחרים ולעולם כולו, כך גם התגמול האישי שלהם יהיה גבוה יותר.

היעוד שלי הוא להפוך אתכם למנהיגים כאלו. מנהיגים מהדור החדש, ולפתח כאן מנהיגות חדשה. התפקיד שלכם הוא ליצור שינוי בעולם שלנו.

אני יכול לראות איך כל דבר שעשיתי עד היום, בעצם רק הכין אותי לשלב הבא. והשלב הזה הוא כעת. יש תהליך שאני צריך הייתי לעבור, ויש תהליך שגם אתם צריכים לעבור. כולנו, כל אחד מאיתנו נמצא במקום כזה או אחר בתהליך הזה של מימוש הגדולה שלנו והפיכתנו למנהיגים של שינוי בעולם.

יש מספר שלבים בתהליך הזה:

1. התעוררות – אנשים צריכים ראשית להפוך ולהיות מודעים לעובדה שיש להם תפקיד כאן. כל עוד אדם אינו מודע לכך, הוא לא יעשה דבר כדי לממש את המנהיגות שלו

2. בניית האופי – להפוך למנהיג ולהיות מנהיג זו אינה משימה שקלה תמיד, ולכן הם נדרשים לפתח את החוסן המנטאלי, הרגשי והנפשי הנדרש להתמודד עם האתגרים שמציבים להם החיים

3. זיהוי הגדולה – זהו השלב שבו אדם פועל בצורה אקטיבית לזהות את תחומי המנהיגות שלו, את אותם נכסים שיש לו שהוא יכול לתרגם אותם לערך שישפיע וישנה חיים של אנשים

4. מודל מעשי – בשלב זה אדם לוקח את הגדולה שלו והופך אותה למודל פרקטי, מעשי, יישומי וגם כלכלי. כלומר, עיסוק או עסק דרכו הוא משפיע על אחרים, ומתוגמל על כך

5. תוכנית מעבר – לעשות את המעבר זה לא תהליך שתמיד קל וטריוויאלי, ולכן על אדם ליצור לעצמו תוכנית ברורה וידועה שתאפשר לו לממש את הגדולה שלו ולפתח את המנהיגות שלו, תוך כדי כך שהוא מקפיד לשמור שהצרכים הבסיסיים שלו נשמרים ומתקיימים

6. מימוש הגדולה – זה השלב שלמעשה לא נגמר אף פעם, זהו השלב שבו אדם למעשה ממש את המודל המעשי שזיהה ויצר, יוצר, נותן ערך ומנהיג אחרים

לצד אלו חייבים גם להתקיים כמה מרכיבים נוספים:
קבלת הנחייה וליווי – אנו צריכים לפתח את היכולת שלנו לקבל עזרה מאחרים, וגם מעצמנו. להיעזר באחרים זו לא חולשה, להיפך – זו חוזקה משמעותית ביותר. אני לא מכיר אף מנהיג שעשה דברים לבד ורק בעצמו. וגם, עלינו לפתח את היכולת לקבל את ההנחיה הפנימית שלנו, להיעזר בה ובאינטואיציה שלנו שתכוון אותנו ותתחזק ככל שנשתמש בה יותר.

סביבה תומכת ומקדמת – לסביבה שלנו ישנה השפעה קריטית על רמת האנרגיה וההצלחה שלנו. עלינו לטפח סביבה פנימית (מחשבות/רגשות) שמעצימים אותנו, וסביבה חיצונית של אנשים שמקדמים, תומכים ומעודדים אותנו להתקדם

צמיחה שוטפת – עלינו להמשיך לצמוח ולהתפתח כבני אדם. היכולת שלנו להנהיג אחרים, להשפיע על אחרים, וגם להיות מתוגמלים על כך, הינה ביחס ישר לאופן שבו אנו כבני אדם ממשיכים לצמוח ולהתפתח

אני משקיע זמן רב היום בפיתוח תוכניות ומוצרים חדשים שנועדו לאותם האנשים – לאותם אלו שמבינים שיש להם תפקיד בעולם הזה ושהם רוצים לממש ולחיות אותו בעוצמה. ובתקופה הקרובה תשמעו על כך עוד.

ובנתיים, אני אשמח שתכתבו לי כאן מה אתם חושבים על הדברים הללו:
– איך אתם תופסים את התפקיד שלכן כאן בעולם הזה?

– באיזה שלב אתם רואים שאתם נמצאים?

– והאם אתם נענים לאתגר להפוך למנהיגים בעולם שלנו?

ואם אתם רוצים לכתוב לי תגובה פרטית, מוזמנים לכתוב ל- [email protected]

שלכם,
ערן

תגובה אחת

 1. שלום ערך,
  שוב אני נהנה מהתוצרים שלך הכתובים.
  אני עוקב אחריך די הרבה זמן ואף נכחתי בכמה הרצאות שלך,
  כיום אני בשלב 5 כפי שתיארתי בבלוג.
  אין ספק שלכל מילה כתובה, יש עוצמה ועולם שלם שמתחבא אחריה.

  בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!