/
/
אימון בלייזר – מה שאני לא יודע שאני לא יודע

אימון בלייזר – מה שאני לא יודע שאני לא יודע

אתם מכירים את ההרגשה הזו של “אאוריקה”, שפתאום גיליתם משהו שלא ראיתם קודם?
 
ופתאום, אחרי רגע שכזה, יש לנו בהירות מדהימה שעוזרת לנו לכוון את עצמנו קדימה, אנו יודעים בדיוק מה אנחנו צריכים לעשות, ולפתע יש בנו כוחות שלא הכרנו קודם שגורמים לנו לצאת, לפעול ולהשיג את מה שאנו רוצים.
 
אני בטוח שהסיטואציה הזו מוכרת לכם. הרגעים האלו שפתאום אנו יודעים משהו חדש שלא ידענו קודם. האמת היא שאנו לא יודעים יותר ממה שאנו יודעים. אם תחשבו על כל הידע הקיים בעולם, הרי שאנו יודעים רק חלק מאד קטן ממנו. ויש חלק קטן נוסף של ידע שאנו יודעים שאנו לא יודעים (למשל, אני יודע שאני לא יודע סינית). אבל – החלק המעניין ביותר, וגם הגדול ביותר הוא כל הידע שאנו לא יודעים שאנו לא יודעים.
 
ולעיתים קרובות, הידע החדש הזה שאני לא יודע שאני לא יודע – הוא בדיוק הידע שהיה חסר לי.
 
זה אולי ישמע מצחיק, אבל בגלל שאנו מכירים את עצמנו כל כך טוב, הרבה יותר קשה לנו לגלות משהו חדש לגבי עצמנו. אנו חיים את כל חיינו על בסיס מערכת של אמונות, דיעות ותפיסות מסויימת מאד.
 
הקטע המעניין כאן הוא שמרבית האמונות והדיעות שיש לנו – הן לא שלנו!
 
כלומר, הן מבוססות על מידע שאנו “מקבלים” מהסביבה ואף פעם לא בדקנו בעצמנו. למשל, אם שמעתם פעם מהוריכם את המשפט “הכסף לא גדל על העצים”, הרי שקיבלתם מהם אמונה מסויימת לגבי כסף (כמו: כסף = קשה להשיג).
 
הבעיה עם סוג כזה של מידע הוא שלרוב הוא מבוסס על דיעות של אנשים אחרים ולא על בדיקה אמיתית ומעמיקה שעשינו בעצמנו. אני קורא לכך “חשיבה המונית” – כלומר, אנשים מסתכלים מסביבם ועושים מה שהאחרים עושים. למרבה “הפלא” הם גם מקבלים את אותן התוצאות.
 
רוב האנשים חיים בבורות מוחלטת לגבי מה אפשרי או לא אפשרי עבור עצמם. בלי חשיבה ובחירה אמיתית. הם חיים ופועלים מתוך מערכת אמונות של הסביבה שלהם.
 
בעיני, האסטרטגיה של ללכת עם ההמון – אף פעם לא עבדה. וכהוכחה עדכנית, ניתן להסתכל על המשבר הכלכלי שקורה סביבנו. אנשים היום מושכים את כל חסכונותיהם מקרנות הפנסייה והגמל שלהם, לא מתוך חשיבה אמיתית והבנה של מה שהם עושים, אלא מתוך הסתכלות על השכן שלהם, פניקה וחוסר מחשבה. התוצאה היא שהם בפועל מסכנים את עתידם הכלכלי עוד יותר.
 
רוב האנשים אינם מבינים בכלל כיצד הם פועלים, חושבים, מרגישים ומתנהגים.  וכדי שנוכל לפרוץ דרך, להשיג תוצאות שונות, טובות יותר ממה שאנו משיגים עד היום, אנו חייבים ידע חדש.
 
והידע החדש הזה הוא לאו דווקא משהו שנלמד בבית ספר, במכללה או באוניברסיטה. וגם לא בספר כזה או אחר. כי הידע הזה הוא ידע לגבי עצמנו.
אחת הדרכים האפקטיביות שאני מכיר להשיג ידע חדש כזה לגבי עצמנו הוא האימון. ובעוד יש באתר כבר הרבה מאד מידע על תהליכי האימון הטיפוסיים, כאן אני רוצה להתייחס דווקא לתהליך אימון קצר וממוקד יותר – אימון בלייזר.
 
הכוונה היא לפגישת אימון חד פעמית של כשעתיים בה עובדים על תחום מאד מסויים שבו אנו רוצים לקבל בהירות ולהגדיר כיוון.
 
בפגישת אימון לייזר שכזו אתם יכולים לקבל את הבהירות הזו ולהמשיך ולפרוץ קדימה בחייכם. הדבר דומה למקרה בו אנו הולכים לשכפל מפתח, וכשאנו מגיעים הביתה המפתח לא פותח את הדלת. מה עושים? חוזרים למשכפל המפתחות, והוא לוקח פצירה קטנה ומשייף קצת את המפתח. ואז, אנו חוזרים הביתה והמנעול נפתח.
 
לפעמים כל מה שאנו צריכים הוא רק שיוף קטן…
אהבתם את הפוסט?

אל תשאירו את כל הידע והטוב הזה רק לעצמכם! שתפו את אלו שבאמת אכפת לכם מהם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכנים חדשים באתר:
הישארו מעודכנים!

הצטרפו למעגל הקרוב שלי

היו הראשונים לקבל את כל התכנים הכי משמעותיים שלי: פרקי פודקאסט חדשים, פוסטים מעוררי מחשבה וכלים מעשיים ישירות למייל שלכם

* בהרשמתי אני מאשר.ת לקבל עדכונים והודעות במייל ובסמס מערן שטרן וחברת “יוצא מהכלל”. כמו כן, קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!