שלום חברים,
מי מאיתנו לא היה רוצה להחזיק ולבסס קריירה מפוארת, לבנות משפחה יציבה ויחסים נהדרים בין בני המשפחה, לחיות ברמת אנרגיה גבוהה, להיות מוקף בחברים, בעל גוף בריא, ומצב פיננסי יציב?
כולם רוצים!
ורבים מאיתנו אכן מנסים לפעול כדי להשיג תוצאות כאלו בחיים שלנו.
ואנו יכולים להעיד שאנו עובדים קשה, עושים יותר, רצים ממקום למקום, מספיקים לעשות יותר דברים מאי פעם. אבל בסוף היום, כשאנו שוכבים בלילה במיטה ומסתכלים בכנות על התוצאות שהשגנו, אנו רואים שהן עדיין לא הגיעו לרמה שציפינו לה, ולרמת התוצאות שמגיעות לנו…
ולעומת זאת, אנו רואים אנשים אחרים, שלהם נראה שהכל מגיע בקלות… כאילו כל הזמן יש להם מזל, כל הדברים הטובים קורים להם, הם מצליחים בכל מה שהם עושים. ולפעמים אנו יודעים שהם עובדים ומתאמצים פחות מאיתנו.
איך זה יכול להיות?
האם יש לאנשים האלו קארמה מיוחדת? האם זה גורל? או שזה רשום בהורוסקופ?
מדוע האנשים הללו תמיד מנצחים?
מדוע ישנם אנשים שהם ברי מזל בכל דבר שהם עושים? איך אנשים מסוימים משיגים תוצאות יוצאות דופן, וכביכול ללא מאמץ? איך אנשים מצליחים פורצים ופועלים מעבר לגבולות הפחד שלהם?
הנה לפניכם 4 סיבות עיקריות שמבדילות בין האנשים המנצחים לשאר האנשים!
נסו לחשוב על משחק כדורגל. ונניח שאתם משחקים במגרש, רק שאינכם מכירים את חוקי המשחק. ולפתע נוצרת הזדמנות נדירה, זה רק אתם עם הכדור מול השוער. אתם תופסים את הכדור בשתי הידיים, ורצים עמו לכיוון השער, מצליחים לעבור את השוער – עוד צעד קטן ואתם עם הכדור בתוך השער – וגול!
ולהפתעתכם במקום לשמוע את התשואות מן הקהל על השער המדהים שהבקעתם, אתם שומעים שריקה צורמת, השופט פוסל את הגול שלכם והקבוצה היריבה זוכה לבעיטה חופשית…
זה מה שקורה גם בחיים שלנו, כאשר אנו משחקים מבלי להכיר את חוקי המשחק!
מרבית האנשים חיים בבורות גמורה בכל מה שנוגע לאופן שבו הם חיים, כיצד הם חושבים, מרגישים ופועלים ומבלי להכיר את חוקי העולם שבו הם חיים.
אנשים מנצחים חיים ופועלים על בסיס חוקי משחק ברורים וידועים. יש להם הבנה של האופן שבו הם פועלים, ושל החוקים של העולם בו הם פועלים.
הסיבה השניה היא שחלק גדול מהאנשים פשוט אינם יודעים מה הם באמת רוצים בחייהם!
רוב האנשים יודעים מה הם לא רוצים!
מיעוט האנשים יודעים מה הם כן רוצים, ובודדים מתוכם בנו לעצמם גם תמונה מנצחת של החיים שהם רוצים לעצמם.
בחנו את עצמכם – האם אתם יודעים איזה אדם אתם רוצים להיות בעוד שנה מהיום, בעוד שלוש שנים או חמש? כיצד אתם חיים? עם מי אתם חיים? מה אתם עושים? מה השגתם בחייכם? איזה אדם הפכתם להיות?
האם יש לכם מטרות ברורות לחיים?
הסטטיסטיקה המדהימה היא שרק כ-10% מהאנשים בעולם הגדירו לעצמם מטרות ברורות לחייהם. ומה שעוד יותר מדהים הוא שלפחות מ-4% מתוכם, המטרות הללו ברורות ומסודרות כתמונה מנצחת והם גם משיגים אותם!
ואלו הם בהתאמה – האנשים המנצחים!
אנשים מנצחים יודעים מה הם רוצים ומחזיקים בתמונה מנצחת של המטרות שלהם.
ונניח שאתם כבר יודעים מה אתם רוצים להשיג בחייכם… מדוע זה לא קרה עד היום?
כמה פעמים כבר החלטתם שאתם עושים שינוי, או שאתם פועלים להשיג יעד יוצא דופן שהחלטתם עליו… למה זה לא קרה עד עכשיו?
האם זה בגלל שאתם יותר מדי צעירים? או כבר מבוגרים מדי?
האם זה המצב הכלכלי שמפריע לכם? או מצב הבורסה? הבוס בעבודה, בן או בת הזוג שלכם? הילדים?
ואולי אתם פשוט מפחדים להכשל? אולי זה לא יצליח? ואולי זה פשוט מסוכן?
מדוע זה עדיין לא קרה?
הסיבה היא פשוטה: כולנו פוחדים ממשהו, הפחד מעצב ומסמן את הגבולות שלנו, כאנשים וכקבוצות. בכל פעם שנרצה לצאת אל מעבר לגבולות המוכרים והנוחים שלנו, עולה הפחד ועוצר אותנו.
והאמת היא שגם אנשים מצליחים ביותר, גם המנצחים מפחדים – בדיוק באותה המידה! אבל ההבדל המשמעותי הוא, שכאשר הם מפחדים – הם לא נעצרים מול הפחד, אלא פועלים ומשיגים את התוצאות הרצויות בחייהם.
אנשים מצליחים מפחדים כמו כולם, אך הם לא נעצרים מול הפחד.
 
והסיבה הרביעית שמבחינה בין המנצחים לשאר האנשים היא – ההרגלים שלהם.
לכולנו יש הרגלים. חלקם לא ממש מקדמים אותנו, שלא לומר מזיקים. אדם שמעשן, הרי יודע שהעישון אינו בריא, אך הוא ממשיך לעשן למרות זאת – מדוע? הרי אדם כזה אינו טיפש, הוא אינו אדם רע, והוא בוודאי אינו מתכוון או רוצה להזיק לעצמו. ועדיין הוא ממשיך לעשות זאת בהכרה מלאה. מדוע?
הסיבה היא פשוטה – כי הוא לא באמת שולט בחייו ואפילו לא בגוף שלו. הוא נשלט על ידי אוסף של הרגלים מתוכם הוא פועל מבלי שתהיה לו כל שליטה.
אגב, זה מצב שאינו שונה אצל אדם הסובל מאכילת יתר, מזה שנוהג לצעוק או לכעוס על הסביבה שלו ואפילו על האנשים שהוא הכי אוהב בחייו. כולם נשלטים על ידי אוסף של הרגלים.
אין הרגלים טובים או רעים. זה פשוט עניין של "האם הרגל כזה או אחר מקדם אותי לעבר המטרות שלי בחיי או שלא?". זו השאלה שצריך כל אדם לשאול את עצמו – האם הרגל כזה או אחר מקדם אותי או שלא.
והחדשות הטובות הן – אפשר לשנות הרגלים!
אפשר לקבל שליטה מידית על החיים שלנו. ניתן להחליף הרגלים שמעכבים אותנו, ניתן להטמיע הרגלים שמקדמים אותנו. גם אתם יכולים! ברגע שתגלו כיצד נוצר הרגל, מהי מערכת ההפעלה האנושית שלנו, ולמה אנחנו פועלים כפי שאנו פועלים, מיידית תוכלו גם אתם ליצור ולהטמיע הרגלים מקדמים בחייכם.
לאנשים מנצחים יש הרגלים מנצחים!
הסיבה שאני מביא את הרעיונות הללו בפניכם, היא כדי להבהיר שההצלחה של אותם אנשים היא לא עניין של גורל, מזל, קארמה או הורוסקופ… אנשים מצליחים פועלים על פי סט שלם של חוקים ועקרונות ידועים וברורים. יש להם תמונה ברורה בראש של ההצלחה שהם רוצים בחייהם וכיצד הם עומדים לחיות את חייהם. הם יודעים כיצד לפרוץ באופן שיטתי את הגבולות שלהם, והם פועלים כך, יום יום – כדרך חיים. יש להם הרגלים מנצחים ששומרים אותם בפעולה מתמדת ועוזרים להם להגשים את המטרות והיעדים שלהם.
וגם אתם יכולים!
שיהיה לכם חג עצמאות שמח!
ערן

22 תגובות

 1. שלום ערן,

  צודק בדבריך.
  ויותר מכך, כדי שהשינויים הנדרשים יצליחו , אני לפחות יודעת כי תמיכה – מישהו שמלווה ותומך כמגדילה מאד את הסיכןי להצליח.

  מישהו שמבין ושולט ויכול לסייע לנו לחסוך זמן ולקצר תהליכים .

  רינה

 2. שלום ערן,
  אני ברוב הזמן רואה תמונה מנצחת אך לעיתים יש השתלטות עוינת של מחשבות מדכאות.
  האם זה נורמלי? האם עדיין אוכל להצליח אם רוב הזמן התמונה מנצחת? ולא כל הזמן?

 3. במקום להלחם בהרגלים הרעים ולהכשל שוב ושוב כדאי לבנות הרגלים חדשים טובים יותר שיתפסו את המקום והזמן של ההרגלים הישנים והרעים

 4. פעם הייתי בהרצאה החושפת את האמת על הורוסקופים. בזמן השאלות, מישהו שאל את המרצה: אם כך, למה כל כך הרבה אנשים הולכים לכיוון הזה, מקשיבים לזה ושקועים בזה?

  והמרצה ענה… זה מכיוון שהם רואים בזה *אמצעי שליטה*, כלומר – הם רואים בזה דבר שיוכל לעזור להם לשלוט יותר טוב על חייהם.

  במילים אחרות – זה דרך טובה להסיר את האחריות מעליך ולתלות את האחריות בכל מיני דברים אחרים.
  שמחה

 5. ערן,

  בשביל לענות על השאלה הזאת תשובה אמיתית, לא דמאגוגית, יש ראשית לאתר קבוצת מצליחים, קבוצת נכשלים, קבוצת רגילים, לערוך עליהם תצפיות ארוכות טווח, ורק אז להעלות פוסט כזה.

  באופן טבעי, אנו רואים רק את המצליחים. כל נסיון להתייחס – שלא לדבר על לנתח – את המציאות על סמך ראייה סלקטיבית, מוטה, נדון לכשלון, לא?

 6. היי ערן,

  כל מילה אמת !!! כאשר אדם מודע למערכת ההפעלה שלו, הוא יכול לתכנת אותה לשירותו! לא קל ופשוט לשנות הרגלים אך עדיין מאוד אפשרי – זאת התקווה. "אם תרצו אין זו אגדה " !
  חג עצמאות שמח.
  רחל

 7. שלום לכולם.

  שינוי הרגלים וקבלת שליטה בחיים היא אכן אפשרית אך נקודת המוצא של כל אחד ואחד שונה ולכן בהתאם הזמן שיידרש לכל אחד להגיע למטרה הנעלה הזאת שונה. כדי להגיע למטרה צריך זמן כדי ללמוד , והכוונה היא לכל סוג של לימודים , כולל באוניברסיטה של החיים…ולעיתים אנשים אינטיליגנטיים נכשלים דווקא בסוג הלימודים האחרון שציינתי ולכן לא יוכלו להתקדם עד שלא יעברו גם את הלימודים האלה ופה בדיוק נכנס הפרמטר של הזמן שמשתנה .

 8. אין ספק: תמונה ברורה של מה שאנו רוצים + פעילות מתמדת מתוך מודעות גבוהה = השגת תוצאות!
  כל מי שרוצה להשיג תוצאות ברורות, חשוב שיבחן את ההתנהלות שלו, את אוסף ההרגלים שלו, ועד כמה כל אחד מהם מקדם אותו אל החלום או מונע אותו ממנו.
  קשה לעשות את זה לבד… כדאי להעזר במישהו מקצועי, שיודע לתמוך בתהליך כזה לאורך זמן! זה תהליך כמעט אין סופי, של ברור, חקירה, בחירה בהרגלים אחרים והטמעה שלהם… ואז מגלים את ההרגל הבא… תהליך מלא אנרגיה, מעצים, משחרר, אך גם לא פשוט ולעיתים כואב ושזור ביסורי פרידה (מאותם הרגלים אהובים…)
  שיהיה בהצלחה – ובעיקר בשמחה וסיפוק -לכל החותרים אל חוף חלומותיהם!

 9. תודה ערן על כל המאמרים המרוממים ונותני תקווה וכח.
  בכמה חודשים האחרונים הבנתי שהכל תהליך והכל באמת לטובה ובעיקר העיכובים :)מהם אני לומדת הכי הרבה!!!

  נהנת מהתהליך והלמידה
  ושוב תודה לך
  ורואה בך דמות להערצה 🙂

  ים:)

 10. שלום ערן!
  תודה רבה על הפוסט הזה! בא לי ממש ממש בזמן, כמו תמיד יש לך כנראה אינטואיציה לגבי התנודות אצלי…
  אז אני חייבת לשתף שהתמונה המנצחת שלי לגבי מינוף מוצר חדש בתחום האימון העצמי שיצרתי לאחרונה- שדרך אגב הוא תוצר של סמינר משיגי היעדים שלך! כוללת הרבה מאוד נרשמים וחגיגה נהדרת של דיאלוג!
  לשם כך אני גם הרחבתי את שדה העבודה שלי והתחלתי פעילות ענפה בפייסבוק.
  יש תוצאות נהדרות ביצירת הקהילה במתחם, אבל החיבור עם המוצר עדיין לא נוצר.
  זה השלב שכמעט תמיד מביא אותנו לחשוב שוב, יכול להוריד מוטיבציה, להקפיא ולתקוע!
  יחד עם זאת, למדתי ממך עוד משהו…. חזרתיות והתמדה!
  אז יש לי תמונה מנצחת של המוצר שלי, היא מאוד ברורה! ואני עובדת על פי שיטה כדי להתקדם לקראתה על ידי חזרתיות והתמדה כי האמונה חזקה מאוד והתגובות נהדרות,
  אז תודה לך שהזכרת לי את התמונה המנצחת שלי היום,
  סנדרה

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  פשוט לנו |אימון עצמי לזוגיות מוצלחת
  https://bit.ly/bzFm0d

 11. תודה לכל המגיבים!

  ליזה – חשוב מאד להחזיק בתמונה, זהו תנאי הכרחי אך לא מספיק. אנשים רבים מחזיקים בתמונה המנצחת אך עדיין לא מצליחים להשיג אותה. הסיבה לכך היא שהם ממשיכים להעצר מול הפחדים והחסמים שלהם. ולכן חשוב השלב שהזכרתי בנוגע לפריצת הגבולות שלנו.

  רונן – אני מסכים לגמרי. היופי בתקופה שאנו חיים בה היא שהידע הזה והמחקרים הללו כבר נעשו על ידי אנשים אחרים לפנינו. העקרונות, החוקים והכלים שאנו חושפים בפני המשתתפים ב״קוד המנצח״ נחקרו ופורסמו לפני מאות ואלפי שנים. אלון ואני בילינו את השנים האחרונות בללמוד, להתנסות ולזקק את הידע הזה ולהגיש אותו בצורה פשוטה ומובנת.

  טלי – הדרך לשנות הרגלים מתחילה בשינוי השיחה הפנימית שלנו קודם כל. אחת הדרכים המהירות לעשות זאת היא להשרות את עצמנו באופן מכוון בסביבה של ידע חדש ואנשים מסוג מסויים. אלו הם האנשים שיתמכו בכם לשנות את ההרגלים שלכם לעומת אלו שיזהירו או יפחידו אתכם מהשינוי.

 12. לאנשים מנצחים ומצליחים ישנה התשוקה שבוערת בהם להגיע להצלחה, למטרה שהציבו לעצמם. הם נחושים בדעתם ומתקדמים
  ומתגברים על כל המחשולים. הם מסתערים על היעד לכבשו כפי שמגדיר Mike Dillard :כמו קרנף שמסתער בעוצמה רבה ולא נרתע משום מכשול בינו לבין היעד שלו.
  אנשים מנצחים שולטים בחייהם ומובילים ומנהיגים, והלוזרים החיים מובילים אותם והם הנשלטים.

 13. היי ערן,
  אני נהנית מכל מילותיך המכוונות והמעודדות.נדמה לי שברוב המקרים,הצורך להצליח הוא צורך מאד חומרי וזה אומנם נפלא,אבל אני מרגישה שהכי חשוב בחיים זו היכולת להרגיש מנצח בתחום מערכות יחסים.אני מקווה שבראיון האינטרנטי שלך אפשר יהיה לזכות בכיוון דרך גם בתחום זה.
  תודה לך.
  נעמה.

 14. ערן ערב טוב

  נהנתי מאוד לקרוא את הפוסט שלך כול מילה בסלע

  ממתין לוובינר .

  תודה

  בועז

 15. החלק הנסתר בחיים גדול ומשמעותי ומספק יותר מכל החיים הנגלים ויש לו קשר הדוק עם הרמה המוסרית של האדם, כמובן שצריך להיות אחראי לגבי החיים החומריים והגופניים ובטוי כל הכשרונות שיש לנו, אבל להשקיע את כל האנרגיה שלנו בלהיות מצליחן בתחום המקצועי-כלכלי??? נראה לי שהעונש הגדול ביותר עבור אדם עם יכולת רוחנית זה לקבל את מה שהוא תכנן…..

 16. האבחנה נכונה ולא מפתיעה בכלל – מי ששם לו יעדים ברורים, והוא נחוש להשיגם, ומתמיד בפעילות שמכוונת לכך – מגדיל בהרבה את סיכוייו להגשים את היעדים. זה כמעט טרביאלי. הבעייה אינה בידיעה הזו, אלא ביישום שלה. עצלות, פחדים, השפעה סביבתית, לחצי הישרדות, הרגלים שנרכשו במשך עשרות שנים וכו' תוקעים ומעכבים. להבין את זה – פשוט. לשנות את זה – קריעת ים סוף. לקבל שליטה מיידית על החיים ? בהינף החלטה פתאום להפסיק להיעצר מול פחדים ? בשבריר של רגע לשנות הרגלים שקובעו במשך עשרות שנים ? קל להגיד, קל לדבר על זה, קשה – מאוד – לבצע.

 17. כל מילה אמת בפני עצמה ….וגם עכשיו אני שואל את עצמי איך משנים …איך פותחים את הזרימה לכיוון הנכון ….

 18. שלום ערן
  זו ההזדמנות שלי להודות לך על כל ההרצאות הנפלאות. כולן כולן אצלי במחשב ואני מאזינה להן בזמן ובמקום שנוח לי.
  אין ספק, אתה נותן הרבה השראה וכוח ומאז התחלתי להאזין לשיחות שלך חלו אצלו שינויים רבים. כמובן- יש עוד הרבה עבודה.
  מאד מאד מודה לך

 19. שלום ערן
  אני כמו כל האנשים המגיבים פה מסכים עם כל מילה שאתה אומר,רק צריך להתחיל לישם את המילים שלך לחיים.

 20. הי ערן
  אני שואלת למה הכוונה להצליח בחיים.
  לדעתי יש לכל אחד את ההצלחה שלו. והמחשבות שלו. זה לא אומר שאם מישהוא מנהל חשבונות הוא יותר מצליח ממנקה רחובות וכו'?.
  נכון שיש לו יותר כסף , אבל השאלה מה הוא עושה עם הכסף הזה. למשל זה שמנהל החשבונות קנה בית יותר גדול. זה לא אומר שהוא יותר יצליח.בסדר אז הוא יקח גם משכנתא יותר גדולה ויצתרך להחזיר אותה .
  ומנקה הרחובות יסתפק במה שהוא מתפרנס ויחסוך ויקנה דירה.
  לדעתי מנקה הרחובות יצליח יותר בכל מעשיו ויסתפק תמיד במה שיש לו .
  לזה אני קוראת הצלחה , ולא לזה המנהל חשבונות שכלום לא מספיק לו .
  למשל עורכי דין הם מושכים כל כך הרבה זמן את המשפטים או הדיונים . זה לא מעיד על הצלחה , לדעתי זה רק כישלון .כי העורכי דין כמו מנהלי החשבונות וכו' יודעים איך לעשות כסף על חיים של אנשים. ולא יודעים ולא מצליחים לעסות את עבודתם כראוי בלי בלי להכשיל , לפגוע נפשית באנשים חפים מפשע.
  אני מדברת על גרושים למיניהם . על דיני עבודה למיניהם. וכמובן כל דבר אחר.
  אני לא מבינה אים לכל זה קוראים הצלחה.
  אני חושבת שמישהו במדינת היהודים צריך לשים יד על זה ולהצליח לפעול ממש לפי מה שלומדים באוניבסיטאות ולהישתמש ממש בספר החוקים . ואם עורכי הדין לא מצליחים לפתור בעיות עם סיפרי החוקים. צריכים לעשות חוקים חדשים. זה לא נקרה הצלחה בלימודים ולא בעבודה. אני סתם נתתי דוגמא בקשר לעורכי דין ולמנהלי חשבונות .האנשים והעסקים לא עושים את עבודתם בהצלחה כל המדינה הזאות היא רק בצע כסף. כל אחד הוא חושב שהו מסדר את השני . אבל הוא רק מצליח להסריח את המדינה.
  סליחה שלא התיחסתי רק לעינינים שלכם .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!