דימוי עצמי מנצח!
שלום חברים,
 
היום אני רוצה להתייחס לאחד הגורמים המשמעותיים שמונעים מאנשים להשיג את התוצאות שהם היו רוצים להשיג.
 
הרבה פעמים במהלך העבודה היום יומית שלי אני נתקל בלא מעט אנשים שמציבים לעצמם יעדים ושמים לעצמם מטרות ויודעים לעשות את כל התהליך המוכר של הצבת מטרות ויעדים, אבל יש קאצ’ – רוב האנשים לא משיגים את היעדים שהם מציבים לעצמם!
 
וזה לא בגלל שהם לא יודעים להציב את היעדים (שזו גם בעיה בפני עצמה, אבל על כך בפעם אחרת…) רוב האנשים יודעים, הם עושים זאת בעבודה שלהם, הם מכירים את התהליך. אבל עדיין הם לא משיגים את היעדים שלהם.
 
והסיבה לכך היא שיש לכולנו קונפליקט פנימי שאנו צריכים להיות מודעים לו ולהתגבר עליו, כדי שנוכל להשיג את היעדים שלנו.
 
הקונפליקט הוא שלמרות שהצבנו לעצמנו יעד כזה או אחר, הדימוי העצמי שלנו לא תומך בכך. כלומר – הדימוי העצמי שלנו הוא לא כזה של אדם המשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו. הפער הזה בא לידי ביטוי בתפיסה שלנו את עצמנו ככאלה שמסוגלים או לא מסוגלים להשיג את היעד הזה.
 
אז חשוב להבין שזה לא מספיק רק להציב לעצמנו יעדים בצורה כזאת או בצורה אחרת, אלא חייבת גם להיות איזושהי עבודה פנימית שמלווה את התהליך הזה, שתאפשר לנו בעצם, ליצור לעצמנו דימוי עצמי של אדם שמשיג את היעדים הללו.
 
כי אם לא נעשה זאת, המנגנון הפנימי שלנו – הדימוי העצמי שלנו, יפריע ואפילו יחבל באותם יעדים ששמנו לעצמנו ובעצם בפעולות שלנו כדי להשיג את היעדים האלה.
 
חשוב שנבין כיצד נוצר הדימוי העצמי שלנו – הוא למעשה מבוסס על מערכת של אמונות שנוצרו מתוך נסיון החיים שלנו ובעיקר על ידי הסביבה שלנו. אלו הם רעיונות שהוטמעו בתת המודע שלנו, והרבה מהם הוטמעו עוד לפני שהיינו מסוגלים "לחשוב בצורה עצמאית".
 
כאנשים בוגרים יש לנו את היכולת לבחור את המחשבות שלנו ולחשוב "בצורה עצמאית". אך גם אז, חלק ניכר מן האנשים אינם עושים זאת – הם נותנים לסביבה שלהם "לחשוב" בשבילם…
 
ומאחר ומרבית האנשים אינם תופסים את עצמם כ"הצלחה", מה הסיכויים שהתכנות הפנימי שלנו (הדימוי העצמי שלנו), שמושפע כל כך מהסביבה, יהיה מכוון להצלחה?
 
אחת האמונות שהיתה מקודדת מאוד עמוק בתוכי, מאז שאני זוכר את עצמי, זה להיות שכיר, חונכתי ללמוד מקצוע, למצוא עבודה בטוחה ולהיות שכיר. אני לא טוען שיש בכך רע, לא זו הנקודה. הנקודה היא שאף אחד בסביבה שלי לא דיבר איתי על האפשרות של להקים עסק. זה לא משהו שבכלל היה קיים בסביבה שלי. לא למדתי את זה לא בתיכון ולא באוניברסיטה ולא בתואר השני. אף אחד לא דיבר איתי בכלל על האופציה. מבחינתי זה בכלל לא משהו שהיה קיים.
 
עכשיו איך ממקום כזה שבו הייתי "מתוכנת" להיות שכיר, ניתן לעשות שינוי וללכת להקים עסק? זה כמעט שינוי של מאה שמונים מעלות, זה משהו אחר לגמרי. אם אני בעל דימוי עצמי של שכיר, וכעת אני רוצה להקים עסק – אני חייב קודם כל לשנות את הדימוי העצמי שלי, שיהיה כזה של בעל עסק.
 
אני בטוח שגם אתם מכירים דוגמאות לתופעה הזאת של אנשים שעושים את השינוי בפועל, הם עוזבים מקום עבודה והולכים להקים עסק, אבל ההתנהלות שלהם כבעל עסק היא לא כזו שתומכת בפיתוח של העסק שלהם. מדוע? מאותה הסיבה – הדימוי העצמי שלהם אינו מכוון להיות כזה שתומך בהיותם "בעל עסק".
 
דוגמה קטנה שתסביר את העניין – כשכיר, במרבית המקומות אני לא צריך לדאוג להביא לעצמי את העבודה, מישהו (קוראים לו בדרך כלל "בוס") דואג לומר לי מה לעשות ומתי. מישהו אחר מגדיר לי את העבודה שאני צריך לעשות. כעצמאי – זה כבר סיפור אחר לגמרי. אני קם בבוקר – ואף אחד לא אומר לי מה לעשות. אף אחד אחר לא דואג לגרום לעבודה להגיע אלי או ללקוחות להגיע אלי. אם המנגנון הפנימי שלי אינו מכוון לתמוך בסוג כזה של התנהלות – הסיכויים שלי כבעל עסק להשיג תוצאות, הוא קרוב לאפסי.
 
השלב הראשון כדי לעשות שינוי בדימוי העצמי, הוא שלב של הבנה. אנחנו צריכים להבין בעצם את התהליך הזה, את המנגנון הפנימי של הדימוי העצמי, איפה הוא נמצא ואיך הוא משפיע על התוצאות שלנו.
 
חלק מאותו מנגנון פנימי, הוא אותו שופט שאני בטוח שכולכם מכירים. השופט הפנימי שלנו הוא אותו קול פנימי שכל הזמן מספר לנו כמה אנחנו גרועים. או כמה אנחנו לא בסדר. אני עוד לא נתקלתי במישהו שלא מכיר אותו. לכל אחד מאיתנו יש את הקול הפנימי הזה. הקול הפנימי הזה מאוד מאוד מושפע מהדימוי העצמי שלנו. עד שלא נכיר את המנגנון הזה ונדע להתמודד עם השופט הפנימי שלנו, נשאר "שבויים" בידיו.
 
השלב השני הוא להבין מה אנחנו רוצים. או אם תרצו – מה הוא הדימוי העצמי שאני רוצה להחזיק לגבי עצמי, כך שיתמוך ביעדים שאני רוצה להשיג. בשפה פשוטה – איזה מן אדם אני אהיה, כזה שמשיג את היעדים שהגדרתי לעצמי. הכוונה כאן היא ממש לפתח את התמונה המאוד ברורה הזאת בעיני עצמי של איך נראה אדם כזה.
 
כאשר שני אלו ברורים לנו, אנו יכולים להתחיל בתהליך מובנה של יצירת התמונה החדשה של הדימוי העצמי החדש שלנו בתת המודע. התהליך הזה מצריך הרבה מאוד חזרתיות, וניתן דרך תהליך יום-יומי ליצור זאת בצורה מאוד פשוטה.
 
אחרי תקופה מסויימת שנחזור על ההטמעה של התמונה החדשה, היא בעצם תהפוך להיות "אמת" עבורנו. מהסיבה הפשוטה שתת המודע שלנו לא יודע להבחין בין מציאות לדמיון, וישנם אין סוף מחקרים שהראו איך דברים מסויימים משתנים אצל אנשים בין אם הם עושים אותם בפועל או אם הם מדמיינים שהם עושים אותם. לכן ניתן להשתמש בתכונה המאוד מיוחדת של תת המודע שלנו – לטובתנו!
 
ואם אנחנו מתמידים בהתליך הזה לאורך זמן, בעצם אותה תמונה חדשה, אותו דימוי עצמי חדש, יטמע בתת המודע שלנו ויהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהפעולות שאנחנו עושים, זה ישפיע באופן ישיר על הפעולות שאנחנו עושים. אך הפעם הפעולות יהיו מתוך אמונה חדשה שלנו לגבי עצמנו, ולכן גם התוצאות שלנו יהיו שונות!
 
מי מכם שירצה להעמיק בהבנה של התהליך שהזכרתי כאן, ולהבין כיצד ניתן להטמיע דימוי עצמי חדש, מוזמן לצפות בקורס וידאו חדש בנושא: דימוי עצמי מנצח. זהו קורס חינם המורכב מ-7 שיעורי וידאו קצרים.
 
הנה מה שמחכה לכם ב-7 השיעורים המצולמים:
 
    מהו הדימוי העצמי שלנו וכיצד הוא משפיע על התוצאות שאנו משיגים
 
    מהו הפוטנציאל שלנו? ולמה אנו באמת מסוגלים?
 
    כיצד ניתן לממש את הפוטנציאל שלנו?
 
    איך הדימוי העצמי שלנו פועל וכיצד ניתן לכוון אותו מחדש?
 
    מה מפריע לנו להשיג את התוצאות הרצויות בחיינו?
 
    מהו מנגנון ההצלחה האוטומטי שלנו וכיצד הוא פועל?
 
    כמה מהר ניתן להטמיע דימוי עצמי מנצח?
חינם!
 
הכנסו לאתר וקבלו גישה מיידית ובחינם לשבעת שיעורי הוידאו שיעזרו לכם ליצור דימוי עצמי מנצח!
 
אשמח להערותיכם – היכן נתקלתם אתם בתופעה הזו?
 
שלכם,
ערן
 
נ.ב. – אתם מוזמנים להעביר את הקישור לקורס הוידאו לחברים שלכם, אני בטוח שגם הם יוכלו להפיק מכך תועלת, והם יודו לכם! – www.WinnersImage.co.il
 

8 תגובות

 1. שלום ערן,

  חשוב מאד שהפנית את תשומת ליבנו לנושא הדמוי העצמי שהוא אחד המטרפדים הראשיים בדרך להשגת מטרות. אני רואה זאת אצל תלמידי (תיכוניסטים) עד כמה דימוי עצמי נמוך משפיע על השגיהם בלימודים.

  אין ספק שיש לך ידע רב והרבה מה לתת.

  המשך בדרכך הנהדרת.
  ניצה.

 2. שלום ערן,

  מי שמדמה לעצמו שהוא כשלון, לבסוף הוא הופך להיות ל אחד כזה , זאת נבואה
  שמגשימה את עצמה,
  ישנם מקרים שאדם מוזן בהערכות שליליעות על עצמו מסביבתו,או מחינוכו בילדותו,
  שאינם נכונות.
  ישנה שיטה כדי להיפטר מהערכות ואמונות שליליות כאלה שאינם נכונות.
  על האדם לעשות לעצמו אוטוסוגסטיה, השאה עצמית,כאשר הוא נמצא בעשיית
  המדיטציה, לשנן לעצמו משפטים חיובים לגבי הערכת עצמו. תהליך כזה שיחוזר
  על עצמו מספר פעמים, יבטל את השפעתן של ההערכות השליליות על עצמו,
  שמקורן בתת המודע שלו, ויחדיר אליו הערכות חיוביות כמו שבמשפטים שהוא משנן
  בכל פעם ופעם.

 3. ערנצ’וק, נראה לי שכשכתבת את הנ”ל התכוונת אלי, אבל ממש….
  אני חייב למצוא את מה שמעקב ומונע ממני את שחשקה נפשי. תודה לך ותודה גדולה יותר על מה שאתה משתף בחינם, לטובת אלו שמחפשים תשובות ושינוי במקום יאוש והשלמה עם מצב נתון.

 4. תודה ערן, על הטיפים ועל התובנות, אתה ממש עוזר לשדרג את החיים
  יש לי עסק בתהליכי פיתוח ואין ספק שהדימוי האישי וחסמים הופכים את התהליך אטי יותר,
  לפחות כאשר מודעים אפשר לעשות משהו בנדון.
  לורה.

 5. פוסט יפהפה!
  באמת לפעמים אפשר לראות אצל אנשים מצליחים, שלפעמים הם “מועדים” מהתדמית הנראית שלהם, ואז לכמה רגעים אפשר לראות שאין “סנכרון” / “הקבלה” בין ההצלחה שלהם כפי שנראית מבחינה חיצונית, לבין היכן שהאישיות שלהם נמצא.

  הרבה פעמים ה”פער” הזה יכול להיות בעייתי מאד. גם לאנשים הסובבים את האדם, וגם לאדם עצמו, שאין לו את המשאבים להתמודד עם ההצלחה, ואז דברים פחות חיוביים יכולים לקרות לו.

  שמחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!