שלום חברים,
אני עדיין באנרגיות גבוהות מסדנה שערכתי בשבוע שעבר, יחד עם עוד כ-180 משתתפים…
ובהקשר הזה, של אנרגיה גבוהה – נתקלתי השבוע בסרטון הבא של ג'סיקה בת הארבע, הנמצאת מול המראה בחדר המקלחת בביתה, ומספרת לעצמה סיפור. אבל לא סתם סיפור…
צפו בסרטון וקראו הלאה:
מדהים? לא?
שימו לב, כיצד באופן מכוון ומודע ג'סיקה ממש "מתכנתת" את עצמה להצלחה שלה, ולהגדלת הבטחון העצמי שלה. ועד כמה שזה שונה מהאופן בו חלק רב מן האנשים מתחילים את הבוקר שלהם.
ישנם אנשים אשר קמים מן המיטה בבוקר, בחוסר חשק מוחלט, גוררים את עצמם לחדר האמבטיה, מביטים במראה ומיד עולות בהן מחשבות של עד כמה הם לא מוצלחים, הם נזכרים בכל הכשלונות וההפסדים שלהם, הם חושבים על היום המצפה להם ועל כל הדברים שהם "חייבים" לעשות ולא כל כך מתחשק להם לעשותם, אבל אם הם לא יעשו אותם אז….
האנרגיה שלהם בבוקר (ובהמשך היום) היא נמוכה, הם חסרי התלהבות, מקטרים ומתלוננים על חייהם ועל מי שהפכו להיות. הם פשוט שורדים את החיים ולא ממש חיים אותם (זוכרים, אל תהיו שורדים!).
והנה אנו רואים כאן ילדה קטנה, רק בת ארבע, שפותחת את הבוקר שלה בצורה אחרת לגמרי. היא מתחילה בהוקרת תודה על כל הדברים שהיא אוהבת בעצמה ובחיים שלה. היא ממשיכה בכמה הצהרות חיוביות ומחזקות לגבי עצמה ולגבי היכולות והמסוגלות שלה. וכל זה נעשה באנרגיה גבוהה ומתוך הרבה התלהבות ורגש.
כיצד לדעתכם יראה הבוקר שלה והמשך היום שלה? התשובה כאן היא לגמרי ברורה – מלאת אנרגיה, שמחה ומלאת חיים.
יהיו אולי כאלו שיתייחסו לכך בבדיחות הדעת או אפילו בזלזול, אבל מה שג'סיקה עושה בבוקר הוא חשוב מאין כמוהו. היא פשוט מתכנתת את עצמה להצלחה שלה. היא מתכננת את הבטחון העצמי הגבוה שלה, והיא מצהירה בצורה ברורה ומדוייקת על האופן שבו היא מצפה לחוות את היום יום שלה.
והכל למעשה מסתכם בסיפור שאנו מספרים לעצמנו. אנו יכולים לספר לעצמנו שדבר מסויים יהיה קשה או קל, מוצלח או שלא. אנו יכולים לספר לעצמנו שאנו מסוגלים לעשות דבר מסויים או שלא. אנו כל הזמן מספרים לעצמנו סיפורים לגבי עצמנו. והחלק המדהים הוא שאנו גם מאמינים לגמרי לסיפורים שאנו ממציאים לגבי עצמנו.
ואני בטוח שישנם אולי כאלו מביניכם שיאמרו – "איזה סיפורים? אלו הם הכל דברים שקרו במציאות!". והם אכן צודקים! אבל ככל שהם ממשיכים להתעמק ולהתמקד בתוצאות הנוכחיות שלהם, שאלו הן לרוב גם תוצאות שהם אינם היו רוצים בחייהם, הם ממשיכים ליצור לעצמם עוד ועוד חוויות דומות, של התוצאות שהם אינם רוצים לחוות בחייהם!
הם למעשה פועלים, כאילו היום הוא אתמול!
אז איזה סיפור אתם בוחרים לספר לעצמכם? עם איזה סיפור אתם פותחים את הבוקר שלכם? מה הציפייה שלכם מהיום הקרוב?
כתמיד, אשמח לתגובותיכם והערותיכם!
שלכם,
ערן

14 תגובות

 1. היי ערן,

  כבר פגשתי סרטון זה. מקסים. וכמובן תזכורת שתמיד במקום!

  אני מאמינה גדולה של תכנות החשיבה.

  למעשה בעבודתי אני מתמקדת ביצירת מהפך בתהליכי חשיבה כבסיס הראשון במעלה ליצירת תוצאות פורצות דרך ויותר מכך לצורך התמודדות הרבה יותר טובה עם מה שמזמנים לנו החיים.

  אני גם יכולה לשתף ולספר כי כלי זה מוכיח עצמו כל יום מחדש עם לקוחותי החוות קשיים רבים מאד במהלך טיפולי פוריות. המשובים הם חד משמעיים. הקלה, קלילות ורוגע שכל כך היו חסרים להן עד שלמדו איך לעשות זאת.

  תודה,

  רינה שינברג- מנכ"לית
  Shine Your Life
  *מומחית ביצירת מהפך בחשיבה ותוצאות.
  *לווי והעצמת מטופלות פוריות.

 2. הי ערן… תודה על סרטון מקסים…
  אני רוצה לציין שאני הולכת להקרין אותו בפני הסטודנטים שלי היום בערב – בהרצאה שלי על מוטיבציה, חוסר מוטיבציה ומעגלי קסמים של הצלחה וכישלון…

  יש חשיבות אדירה לרעיונות ולמחשבות שלנו – ולדרך שבה נצליח להתחיל את היום או לחיות את חיינו!
  הנה לינק לפוסט שפרסמתי השבוע באתר שלי – שנראה לי מאד רלוונטי לקהל שלך..

  https://www.lizkashkash.com/my-blog/-oct-18-2010-6-05-20-pm-20

  שיהיה בהצלחה
  ליז קשקש, מנכ"ל
  ללמוד להצליח

 3. ילדים אם משאירים אותם בבית עד גיל 5 בלי לזרוק אותם לגננת עם אמא חמה או אבא מתלהב יביא לתוצאות טובות,הבעיה שאנחנו מאמינים שמישהו אחר יעשה עבורנו את העבודה,זה נכון גם לנו הגדולים (מי מוכר הכי טוב את הרעיון שלנו? נכון רק אנחנו,אף אחד אחר לא יעשה זאת טוב ממני,כי אנחנו מתלהבים (בדיוק כמו הילדה) שאנחנו מנערים מאיתנו את האמונות הרעות, ורואים את חצי הכוס המלאה, היא ממשיכה להתמלא ולהתמלא, מנסיוני בחיים למדתי שעבודה קשה בסופו של דבר הופכת לעבודה חכמה, צריך קצת מזל להבין את המכניקה,ולכן שרואים סרט שכזה אני ישר וקורא לילדים שלי שתהיה להם השראה אייך מתחילים יום שקובעים מראש שרוצים שהיום יהיה אייך שאנחנו רוצים שיהיה,אני מספר זאת לחברים שאומרים לי רפי למה אתה כל הזמן שמח? כי כך החלטתי מזמן שאני רוצה לחיות את חיי, ומה שלא מתאים לי אני פשוט מזיז הצידה.
  אז הלוואי שנזכור לפסל ילדים כמו גסיקה על מנת שיראו לנו כמה פשוטה ההחלטה להתחיל יום בצורה נעימה,או להחליט להישאר במקובעות הלא הטיבעית שלנו.
  שיהיה לנו יום טוב (ובואו נלך למראה ונעשה אותו דבר נראה מה יצא)
  רפי

 4. שלום ערן
  ג'סיקה אכן מקסימה ובהחלט מלמדת אותנו לא מעט.
  אני רוצה להביא זוית אחרת, דרך אחרת להתפחות אישית, לפיתוח יכולות ומנהיגות ולשינוי כלל עולמי.
  נקודת המוצא שלי היא שכל היכולות והמנהיגות כבר טבועים בנו וכל שעלינו לעשות זה לחשוף אותן. בדרך רכה, מכילה, מקשיבה. בדרך הזאת אין דבר כזה "צריך", אין השוואות, אין טובים יותר וטובים פחות. אין "מצליחנים" ו"שורדים". אפשר לדמות את זה להבדלים בין שיטת פלדנקרייז לשיטת פילאטיס. פילאטיס הוא ברובו מאמץ שרירי. בפלדנקרייז אסור לאמץ את השרירים, התנועה נובעת מהשלד ולא מהשרירים והאפקטביות היא אדירה. עשיתי קורס מאמנים ושם נאמר שזה כמו אימון ספורט, כמו לאמן שריר. אפשר גם אחרת.

  שיהיה בהצלחה

  רות ארז
  הנחיית קבוצות ומפגשים פרטניים

 5. הילדה הקטנה ג'סיקה מלמדת אותנו באופן טבעי לגמרי את אסטרטגיית החשיבה החיובית המייצרת מצב הרוח טוב שהוא בסיס חשוב לכל עשיה והצלחה. אם היא עושה זאת בכזו התלהבות – כל אדם יכול .
  בתחילת היום, בבוקר להתחיל בהודיה על הטוב והיפה שבנו (החיצוני והפנימי) ובהודיה על הטוב שבסביבתנו, זהו כאמור התחלה טובה שתוביל להמשך חיובי ומוצלח בעשייה בהמשך היום.
  לזהות את הטוב שבנו – זוהי החשיבה החיובית הבלתי מותנית המבססת את הדימוי העצמי והבטחון העצמי –
  מה צריך עוד בן-אדם?
  שיהיה לכולנו בהצלחה.

  ענת דור
  מאמנת אישית ומטפלת ב-Nlp

 6. שלום ערן

  אני מודה לך על כל הסרטונים שהעלית ואלו שעוד תעלה, אני עושה בהם שימוש אחר כך בסדנאות 🙂

  אני אוהבת את הבחירות שלך ואת הפירושים שלך.

  ההכרזות הללו, של כל מה שאני אוהבת וכל מה שאני רוצה שייקרה הן הכרזות חשובות ומתאימות לכל גיל.

  תודה ולהתראות

  רונית בנארי
  מנכ"ל – בר תובנות

 7. היי ערן,
  איזה יופי בילדה בת 4 שיוצרת מציאות חיובית ושמחה לחייה, מה שהיא יודעת היום, בגילה בצעיר, אני מיישמת בשנתיים האחרונות, מאז שלמדתי אימון בשיטת מחשבה יוצרת מציאות, אכן זה הדבר, ליצור כל יום ורצוי על הבוקר את מה שאנו רוצים לפחות לאותו יום ובכלל.
  להגיד תודה, תודה מתוך הכרת תודה על מה שיש לנו כאן ועכשיו, להתחיל את היום עם אנרגיות חיוביות שימשכו אלינו עוד אנרגיות כאלו,
  חוק המשיכה, מה שאנו חושבים זה מה שאנו מושכים לחיינו, כשאני אומרת בבוקר למראה כמה אני נפלאה, חכמה ומוצלחת, שיש לי חיים מלאים של שמחה. אני מושכת לחיים שלי את זה.
  גם כשקורה לי משהו לא נעים, אני עוצרת ושואלת, מה טוב בזה? לא יכול להיות שהכל רע? בוא נראה מה למדנו מהסיטואציה?
  כך אני מיישמת ויצרתי בחיי דברים מדהימים, ואת זה אני מלמדת למתאמנים שלי שיוצרים מציאות רצויה לחייהם.

  ערן, שלח לנו עוד סרטונים ומאמרים נהדרים כאלו, כדי שעוד ועוד אנשים ידעו שיש דרכים אחרות לחיות את חיינו אחרת.

  באהבה רבה
  עדה בני – מאמנת אישית
  בשיטת מחשבה יוצרת מציאות

 8. שלום,
  הערה קטנה, ובכתיבה מהירה –
  לפי דעתי, הרבה פעמים זה לא הסיפור שאנו מספרים לעצמנו, אלא הפוך – הסיפור שהולבש עלינו.
  כלומר – כל תבניות המחשבה, המחסומים, ה"מנהגים", ה"כך מקובל" וכו' וכו' שהלבישו אותנו בהם, הפכו להיות "הסיפור שלנו".

  לכן, צריך **להוציא** את הסיפור הנוכחי, וכך בעצם יוכל להתחיל *להחשף* האותנטיות שלנו.

  כל טוב,
  שמחה

 9. איזה יופי של כתבה ערן. כל הכבוד. הסרטון ממש מעורר השראה לכולנו, ולהורים שביננו זהו הזמן הטוב ביותר להכין את הילד לחייו. לא רק מבחינת התוצאות אליהן הם יגיעו, אלא מבחינת ההערכה העצמית, האהבה של הילד את עצמו, וכך יוכל הילד לממש את המתנה הגבוהה ביותר שניתנה לנו בני האדם והיא – חופש הבחירה.
  הרבה הצלחה ויום נפלא 🙂
  שמוליק

 10. ערן, תודה!

  מדהים… ללא ספק.
  הייתי מאמצת את האמא/אבא של המקסימה הקטנה הזו (ואותה בוודאי) – כמורים לחיים – כי אין ספק שלנו ההורים יש חלק מכריע בנטיעת השראה לסוג כזה של פתיח של היום, ובכלל – אצל ילדינו.

  השילוב של הודיה לכל הטוב, הצהרות חיוביות וגיוס הגוף לאנרגיות חיוביות עושה עבודה נפלאה.
  וגם אם זה לא בא לנו באופן טבעי בהתחלה, אפשר להתחיל באופן מכוון ומלאכותי וזה יגיע, יחלחל לחיינו ויהפוך לחלק מהוויתינו.

  שאפו. תודה.
  איריס בן אמתי
  הובלת תהליכי שינוי והגשמה
  דמיון מודרך ,NLP והתמקדות (focusing)

 11. תודה לכל המגיבים!

  שמחה – אני מסכים בהחלט – הסביבה שלנו משפיעה לגמרי ומעצבת את הסיפורים שלנו. הבעיה היא כאשר הסיפורים של הסביבה הופכים להיות "שלנו" ואז אנו ממשיכים לספר לעצמנו את אותם הסיפורים, גם כשהסביבה כבר לא בסביבתנו…

  יום מצויין לכולם!
  ערן

 12. היי עירן,

  סרטון מקסים.

  המציאות היא כמו שאנחנו מביטים עליה וכמו שאנחנו מחליטים שהיא תהיה עבורינו.
  כשאנחנובוחרים שיהיו לנו ימים קסומים, אז הם יהיו כאלה.אז תחיליטו שיהיו לכם ימים
  קסומים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!