בדיוק יצאתי מפגישה עם ידידה ותיקה, ובשיחה ביננו דיברנו על ייעוד ועל מהו הייעוד האישי שלנו. וזה גרם לי לחשוב…
נראה כי הרבה פעמים אנו חיים את חיינו כאילו לקראת משהו גדול שיקרה. אני שומע אנשים שאומרים – אחרי שאשיג את… אז אני אעשה… ואז אני אהיה… כאילו כל חיינו אנו מחכים לדבר הגדול הזה שיקרה בחיים שלנו ואז נהיה מאושרים. ובפועל הדבר הגדול הזה מגיע, ואז אנו מחכים לדבר הבא, ליום ההוא שאז נשיג את… ואז נעשה… ואז ונהיה…
וחוזר חלילה…
ובעצם, כך עובר לו יום ועוד יום, ותקופה אחר תקופה ונראה שהיום הזה, ה"מתי שהוא" שאז נשיג ונגשים – תמיד נשאר שם בעתיד. ואנו מבלים את חיינו בציפייה ליום ההוא שבו נרגיש מוגשמים, מלאים ואפילו מאושרים.
ובעיני אושר הוא לא פונקציה של מה שהשגתי, או של מה שרכשתי, או של כמה כסף יש לי בבנק… לטעמי אושר הוא עניין של החלטה!
אתם יכולים להרגיש מאושרים עכשיו! ברגע זה!
בעבודתי עם אנשים רבים אני מתרשם כי אחד הנושאים החשובים להם כדי להיות מאושרים הוא להיות מוגשמים. כלומר, להרגיש שיש משמעות למה שהם עושים, שהם מקבלים הוקרה על כך, שהם מתפתחים, שהם עוסקים בתחום שמעניין אותם, שהם טובים בו, שיש להם תשוקה אמיתית אליו.
חלק מאותם אנשים אפילו ידעו לומר מהו הדבר הזה שאם הם יעסקו בו, אז הם יגיעו להגשמה הזו. ובכל זאת, הם לא עוסקים בכך? מדוע?
לרוב – מה שעוצר אותם מלעבור ולעסוק בתחום היקר כל כך לליבם הוא – כסף.
או ליתר דיוק – הפחד מכך שלא יוכלו להרויח כסף מהעיסוק שלהם, או שלא יהיה להם מספיק.
הפחד הזה עוצר אותם, ובעצם משאיר אותם במקום עבודה שאולי אינם אוהבים, בעיסוק שאינו ממלא אותם, ובחיים מלאי פשרות והתפשרות.
לכל אחד מאיתנו ישנם כישורים יחודיים, כל אחד מאיתנו יודע לעשות דברים מסויימים בדרך הספציפית והמיוחדת שלו. על פי רוב, אנו גם נדע לזהות את הכישורים האלו בתוכנו (למי שמתקשה בכך אני מציע לשאול מכרים וחברים).
אם תדעו להתנתק לרגע מהשאלה הכלכלית, סביר להניח שתזהו מהר מהו הדבר הזה שבו הייתם רוצים באמת לעסוק, שבו אתם טובים, שיש לכם כישורים יוצאי דופן לעשותו.
ואם נלך צעד קדימה – תוכלו לזהות את הייעוד שלכם – מה נועדתם לעשות. עבור מה אתם בעצם כאן.
תחשבו לרגע – איך היה נראה יום בחיים שלכם אם הייתם עושים בו את אותו הדבר שאתם הכי אוהבים, שנועדתם לעשות? האם זה היה יום מאושר?
סביר להניח שכן.
לכן כל כך חשוב לזהות את הדבר הזה. את הייעוד שלכם. ואז ניתן ללכת לקראתו, לבנות תוכנית, לעשות צעדים קטנים בדרך אליו, או קפיצות גדולות לכיוונו (כל אחד בסגנון האישי המתאים לו).
ואיפה הכסף? – שאלה שאני בטוח שמרביתכם שואלים… ובכן, כסף ניתן לעשות בהרבה דרכים. לרוב אנו מחונכים (החל בבית הספר, דרך ההורים והאוניברסיטה) שכסף משיגים רק בעבודה קשה.
אכן ניתן להרוויח כסף בעבודה קשה, זוהי דרך מאד נפוצה ופופולארית. אבל אפשר, ובמיוחד היום, להרוויח כסף כמעט מכל דבר. צריך קצת יצירתיות, העזה, התמדה ובעיקר הבנה שכשתמצאו את הייעוד האישי שלכם, תוכלו גם למצוא את הדרכים בהן תרוויחו ממנו כסף. אנשים הפועלים מתוך היעוד האישי שלהם מוצאים את הדרך הזו.
אז צאו לדרך, שבו, הקדישו זמן וחישבו מהו הייעוד שלכם? מהו הדבר הזה שבאמת אתם רוצים לעשות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה! ההרשמה שלך נקלטה

ברגע זה הרובוטים האוטומטיים שלנו שולחים אליך מייל אישור עם הרבה מידע חשוב על כל התוכן המשמעותי שניתן להפיק מהאתר שלי. 
חשוב לוודא שקיבלת את המייל הזה, לעיתים הודעות תקינות נכנסות בטעות לתיקיית הספאם או הקידומים, אז כדאי לבדוק אם זה לא הגיע לשם בטעות, ואם כן, למשוך את המייל לתיקייה הראשית בתוכנת הדואר שלך כדי שלהבא ההודעות יגיעו לשם.
איזה כיף שאתם כאן!

יש לי מתנה מדהימה עבורכם!

מיטב התכנים שלי זמינים לכם ללא עלות!

הם מחכים לכם כאן בלחיצת כפתור

רגע לפני שאתם עוזבים!

אני מזמין אתכם לקבל ממני את מיטב התכנים שלי ללא עלות!
הם זמינים לכם כאן בלחיצת כפתור

השאלה שלך נשלחה!